Hudební setkání s kapelou Jiříkovo vidění aneb večer nadupaný skvělou muzikou od začátku do konce

Koncerty znějící s prvky alternativního rocku, punku, stoner rock-blacku, ale i power-rock´n´rollu, v klubu Modrá Vopice 11. listopadu. Začaly sice pro pár návštěvníků, ale v průběhu večera se klub hezky zaplnil. Byl tak trošku blázen, kdo nevyužil dobrovolné vstupné na tento parádní narozeninový večírek. Hudbou totiž slavil své kulatiny kytarista Milan"Mejla" Jaroš. Za Hudební knihovnu přejeme spoustu nápadů na skvělé texty a hodně úspěchů nejen na prknech, co znamenají určitě pro každého muzikanta celý svět!

První kdo vystoupil se svým koncertem, byla spřátelená formace Strom stínu.

Ta jako první věnovala oslavenci svoji úvodní skladbu Nějaký slova, ke které napsal text před pár lety právě Milan Jaroš. Letos v říjnu vydali nové cd Strom stínu & Bucinatores orchestra. Večer ve klubu odehrála kapela svůj set věnovaný nejen novým skladbám, ale i těm z doby minulé.

Další kdo večer potěšil fanoušky, byla kapela Edith. Klávesy, dvě basy a bicí je netypické obsazení kapely. Když tohle člověk zjistí tak si říká:" je to trošku divný" Jen, že pak zcela změní názor jako já. Parádní koncert, který v klubu zvednul lidi ze židlí, aby si šli poslechnout všechno hezky zblízka. Hodně říká i část textu v recenzi Antonína Kocábka z roku 2012 „Obě baskytary tu už divoce vyštěkují, bicí třískají a naštvanost tryská z textů, ale zároveň se neztrácí instrumentální poctivost. Bez ohledu na více než desetiletý odstup dokáže posluchače zvalchovat stále jako tehdy. Nestárne, ale zraje." Z jejich koncertu jsem byla nadšená. Musím zmínit za všechny, skladbu Filipa Topola Když půjdeš domů, kterou zahráli tak, jako by na pódiu stáli právě Psí vojáci.

Další, kdo přijel a to hezky z daleka byla kapela z Drážďan, Lasse Reinstroem., která byla založena v roce 2009 a loni vydala své čtvrté album „Maza Wakan" Vminulé pozvánce jsem napsala nechtěně, že Mandyho chraplavé výkřiky….. Tímto se chci malinko Mandy omluvit. Totiž na začátku za mnou přišla holčina, která díky kamarádovi, mi chtěla říct, že není kluk, jak vyznělo v mé předchozí pozvánce na toto hudební setkání. Na jejich koncert se v Modré Vopici doslova a do písmene pařilo. Mandy svým zpěvem a divokostí dokázala s kapelou, že jsou jako tajfun co proletěl klubem a pořádně to tady rozbalil. Chrisův hluboký hlas, dominantní bicí, dvě kytary vše umocnilo.

Mejla 25 podruhé zkrátka finále patřilo oslavenci

Krátce po jedenácté hodině večerní se na pódium připravovala kapela Jiříkovo vidění. Tady trošku nastaly menší komplikace. Samply, které jsou pro kapelu tak typické, nešly zprovoznit. Tak jsme si museli na první tóny chvilinku počkat. Všechno dopadlo, díky skvělé spolupráci zvukaře, skvěle. Úvod tak patřil intru Dark fiesta a koncert pokračoval dalšími skladbami jako Co světlo to tón, Město, ale nechyběl ani v Poli strom. Jednu zajímavost kapela pro tento večer měla, a to Tomáše Zahoře z kapely Strom stínu. Závěr večera, který patřil pražské partičce Stockholm syndrome, jsem si bohužel z časových důvodů, nemohla ani poslechnout, což mě samozřejmě mrzí. Snad příště….

GALERIE

Související obsah:

» Strom stínu pokřtí novou desku   (Jana Kleinbauerová, 22. 08. 2015)
» Strom stínu křtil v Chapeau Rouge   (Jiří Klecan, 06. 09. 2015)
» Jiříkovo vidění aneb 20 let klidní jsou a kouří?   (Jana Kleinbauerová, 21. 10. 2015)
» Jiříkovo vidění hraje pro rockery, intelektuály i undergroundové publikum   (Jana Kleinbauerová, 08. 05. 2014)
» Kapela Jiříkovo vidění slavila dvacetiny v Modrý Vopici   (Jana Kleinbauerová, 17. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
George Ezra a jeho nový singl Paradise
19.01.

George Ezra a jeho nový singl Paradise

Britský písničkář George Ezra dnes oznámil vydání svého dlouho očekávaného druhého studiového...


Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma
19.01.

Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma

Nejspíš nikdo neudělal pro popularizaci jazzu ve 21. století tolik, co Jammie Cullum. Historicky nejprodávanější jazzový...


Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou
19.01.

Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou

Milovníci akustického popu již určitě zaregistrovali kapelu Potichu, která právě vydává na vinylech i CD své debutové...


Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět
19.01.

Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět

Oscar Benton natočil nové album ‘I Am Back’ spolu s kytaristou Johnny Laporte v dětském domově,...


Nový singl Poetiky vyjadřuje pocit odloučení
18.01.

Nový singl Poetiky vyjadřuje pocit odloučení

Za oponou je čtvrtým singlem kapely Poetika z jejich debutového alba Trinity. Tříčlenná formace z Vysočiny,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poruba
12.01.

Poruba

» Nohavica Jaromír

Jarek Nohavica přichází s novinkovým autorským počinem nazvaným úderně...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru