Hradecký slunovrat se ve stavu nouze přesouvá na internet

Navzdory koronaviru oblíbený festival Hradecký slunovrat svoji činnost ještě zintenzivnil a přesunul na internet. Zde se se svými fanoušky může potkávat ve velkém a bez roušky. A povedlo se - pravidelné streamové pořady Hradeckého slunovratu sledují tisíce lidí.   .

Za sebou už mají příznivci Hradeckého slunovratu například přednášku Martina Pavlíčka z Katedry dějin umění FF UP v Olomouci o tom, jak se projevovaly epidemie nakažlivé nemoci v evropském umění, koncert a rychlokurz hraní blues muzikanta Jana Fice nebo příjemnou debatu o historii a budoucnosti zámku v Hradci nad Moravicí s kastelánem Radomírem Přibylou. V pátek 3. dubna také exkluzivně s Hradeckým slunovratem debatoval a pro jeho publikum hrál Michal Němec ze skupiny Jablkoň jako náhrada za zrušené vystoupení, které mělo v Opavě proběhnout 13. března.  „Pokud jste tyto pořady nemohli vidět v přímém přenosu, můžete se k nim kdykoli vrátit na internetu," vzkazuje ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller. „A daleko více zajímavých programů pro Vás na zpestření večerů v karanténě ještě chystáme," dodává.  

Ve středu 8. dubna jako vždy od 19 hodin budou nejen na velikonoční téma debatovat evangelický farář Pavel Janošík s český katolickým knězem, zakladatelem a ředitelem Radia Proglas a spoluzakladatelem TV Noe Martinem Holíkem. Další z řady streamů bude v pondělí 6. dubna věnován Mechtilde Lichnowsky, ženě úzce spjaté s historií zámku v Hradci nad Moravicí, která představovala svým životem to, co se Hradecký slunovrat snaží naplňovat i v současnosti. O ní a jejím odkazu si bude povídat Michal Berg v rozhovoru s Vaškem Müllerem.  

Lahůdkou bude určitě příležitost vidět se v pondělí 13. dubna v živém vysílání s autorkou skvělé knihy Průmysl lži Alexandrou Alvarovou. A nemožnost zajít do hospody či vinárny si můžete v pátek 17. dubna vynahradit online degustací vín s Markem Vybíralem z Vinařství Krásná hora, kterou navíc doplní i muzikant a výtvarník Jaromír Švejdík (Jaromír 99) ze skupiny Priessnitz. Ten je totiž autorem několika etiket krásnohorských vín.  V pondělí 20. dubna čeká na zájemce povídání legendárního dramaturga Porty Michala Juppa Konečného o tom, jak je možné udělat velký festival systému navzdory. V pátek 24. dubna bude hostem český podnikatel a psycholog, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs. A hned následující pondělí, tedy 27. dubna, bude na streamu Hradeckého slunovratu k dispozici moderátor a hudební publicista Milan Tesař, aby povyprávěl o tom, jak se snaží už čtvrt století představovat na rádiu Proglas dobrou hudbu. Středa 29. dubna bude vyhrazena onkologovi a lékaři mobilního hospice Pokojný přístav MUDr. Petru Štěpánkovi, s nímž si bude Ivo Mludek povídat v pořadu s názvem „Nahlas o tom, o čem raději nechceme slyšet". Pondělí 4. května pak bude vyhrazeno kastelánce zámku v Raduni Markétě Kouřilové.  

„Přemýšlivé publikum Hradeckého slunovratu, které ve Vás máme, jistě ocení i další připravované pořady, na kterých stále pracujeme," vzkazuje na závěr Václav Müller. „Až vše pomine, potkáme se zase na Hradci, už se na to všichni těšíme. Do té doby sledujte naše sociální sítě, jsme stále spolu," dodává.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku
27.05.

Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku

Dixie On the Road je název nové koncertní série, kterou připravilo Radio Dixie spolu s legendárním teplickým...


Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold
27.05.

Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold

Klára Vytisková, která počátkem března vydala druhé sólové album „Love Is Gold”, se "pouze” s deskou...


Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou
27.05.

Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou

Po Michalu Prokopovi a Buty oznámili pořadatelé koncertního cyklu Rozmarné hudební léto další programové...


Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend
26.05.

Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend

V rámci charitativního pořadu Víkend pro seniory 2 se odehraje koncert, který je v pětapadesátileté kariéře...


Richard Müller přichází po letech s novou, hodně upřímnou skladbou
26.05.

Richard Müller přichází po letech s novou, hodně upřímnou skladbou

Velice osobní zpověď přináší nová písnička slovenského zpěváka Richarda Müllera. Nese název Anomália a...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Planeta jménem stres
26.05.

Planeta jménem stres

» Ztracený Marek

Zpěvák Marek Ztracený zcela nečekaně před pár dny  překvapil své fanoušky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru