Ghost Of You na Flédě pokřtili Black Yogu, dnes se dočká Café V lese

Pořádný večírek byl očekáván od křtu druhého studiového alba "Black Yoga" od brněnských Ghost Of You. Album zatím patří mezi to nejlepší z tuzemské scény tohoto roku a očekávání tak byla veliká. Pomoct při oslavě přijeli také slovenští The Ills a srbská sestava Repetitor.

Večer odstartovala slovenská partička The Ills. Jejich líbivý kytarový styl plný instrumentálních pasáží zaujal a přitáhl do hlavního sálu pořádný dav posluchačů, kteří začali skvěle tvořit atmosféru k celému večeru.Fanoušci kytarové scény a post-rocku jež se nedostavili včas mohli jedině litovat. Něco ještě trochu ostřejšího však přivezli srbští rebelové Repetitor. Trojice, kterou tvoří z většiny dámy, se s ničím dlouho nepárala. Ostré, punkem nasáklé vypalovačky, tvořené jednoduše pomocí basy, kytary a řádně úderného bicí Mileny Milutinović hřměly celou budovou. Prolínající se hlasy, vztek a kapka psychedelie ze svérázných riffů Flédu naprosto pohltily a s doznívajícím odchodem ponechaly v aplausu a to naprosto zaslouženém.


O tom, že zvučení není nic jednoduchého se přesvědčila i nejdůležitější sestava čtvrtečního večera. Ghost Of You si při přípravách aparátů zkusili problémy s odposlechem a mikrofonem frontmana Tomáše Novohradského. Ty provázely vlastně celý set, nicméně pro diváky nebyly nějak výrazně rušícím momentem. Kapela během svého vystoupení nevsázela pouze na novinku, zazněli také nejzásadnější kousky debutového alba Glacier And The City. Black Yoga však naživo zafungovala skvěle.

Elektronika propojená s popovou melodičností, ale také nutnou dávkou drzosti a agrese se ukázala skvěle. Příkladem budiž skladba Feast. Ihned po zmíněné skladbě přišel na řadu slavnostní akt křtu desky jak v CD podobě, tak i na vinylu. Šampaňského se zhostil Prokop Holoubek. Postava, která si s Flédou zažila své a kromě různých projektů je také členem skupiny Midi Lidi, přišla na scénu o půl dvanácté. Jeho působení se s moc velkým nadšením nesetkalo a tak k aplausu pořádně došlo až po odhození pokřtěných nosičů mezi publikum.

Ghost Of You působili i přes svůj věk naprosto profesionálně. Hudebně se snad nedá vytknout chyba. Dobře věděli co mají dělat, dá se říct, že hráli podle svých plánů, plní energie ihned od prvních tónů. Bohužel se nedalo úplně spolehnout na publikum. To si především během jejich setu našlo až příliš prostoru u buněk s občerstvením mimo hlavní sál a nedošlo tak k dostatečné podpoře domácí kapely. Ani harmonogram se neobešel bez chyb. Pro některé prostě bylo něco před 23. hodinou na start hlavní kapely už pozdě a tak hned několik návštěvníků opouštělo klub předčasně. Křest se přesto povedl, a ten kdo si nechal Black Yogu naživo ujít, má ještě dnes příležitost v pražském Café V lese.


GALERIE

Související obsah:

» Indies Scope zvou na křty svých novinek   (Karel Souček, 07. 03. 2018)
» Brněnští Ghost of You pokračují v expanzi do zahraničí   (Karel Souček, 28. 11. 2016)
» Ghost Of You připravují křest novinky "Black Yoga"   (Ondra Kocáb, 14. 03. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
AIR Festival slibuje dvoudenní taneční party s nadupaným line-upem
21.07.

AIR Festival slibuje dvoudenní taneční party s nadupaným line-upem

Královehradecký Festivalpark se poslední červencový víkend opět promění pod hlavičkou AIR Festivalu v dějiště obří...


Mighty Sounds 2018 - Den první
20.07.

Mighty Sounds 2018 - Den první

Víkend mezi 13. a 15. červencem byl červeně zakroužkován pro všechny milovníky punku, hardcoru, rock’n’rolu,...


SharkaSs nabízí hned dva nové projekty
20.07.

SharkaSs nabízí hned dva nové projekty

Rapperka, textařka a producentka SharkaSs po loňském vydání debutového alba Protiklady a veselém singlu...


Královehradecký Festivalpark se příští víkend promění na taneční party
20.07.

Královehradecký Festivalpark se příští víkend promění na taneční party

Lov těch nejlepších tanečních zážitků slibuje dvoudenní AIR festival, který se v královehradeckém Festivalparku uskuteční...


Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner
19.07.

Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner

Na své první evropské headline koncerty vyrazí na podzim americká synthpopová písničkářka a producentka...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru