Franz Ferdinand nabídli Praze nadpozemský zážitek

Parta z Glasgow Franz Ferdinand v čele s charismatickým frontmanem Alexem Kapranosem byla jasnou volnou předjarního večera. Osvědčené Forum Karlín přilákalo třicátníky, ale rovněž generace mladší v očekávání, s čím že to oblíbená skotská formace přijede. Zda se bude jejich koncertní pojetí více blížit novému albu anebo zůstanou FF koncertně syroví a elektronikou svůj set spíše okoření. Osobně jsem očekával větší příklon k taneční podobě. 

Rozehřívači Th!s okolo populárního Vojty Kotka, který se chopil baskytary, postrádali zejména hity. Ačkoli měl band stadionový zvuk, až se chvílemi nechtělo věřit, že pochází z tuzemských luhů a hájů, jejich rockové písně, odkazující na 70. léta, splývaly v jeden celek a v hlavě neutkvěla žádná. Publikum však bylo shovívavé a prominulo ledacos, přesto i po odchodu Th!s do zákulisí jsme si museli na hlavní hvězdy večera posečkat dobrou půlhodinu. 

Franz Ferdinand hned úvodní vypalovačkou Always Acsending nenechali nikoho na pochybách, že kdo přišel sedět, mohl zůstat doma. S každou novou písní skotští monarchové servírovali hit za hitem, s nimiž se publikum dostávalo stále více a více do varu. Slušně zaplněná hala se zanedlouho ocitla zcela v moci zpěváka a kytaristy Alexe, jenž pro turné zvolil punkovou image, která zapadala do rozjuchanosti kapely. Jediný baskytarista se tanečků držel stranou a soustředil se plně na hru.Řízné kytary se střídaly se silnými klávesovými party multiinstrumentalisty Juliana Corrieho slyšenými především v novinkových skladbách, kupříkladu Feel The love Go nebo Glimpse Of Love. Na své si přišli také vyznavači raného období kapely mezi alby Franz Ferdinand a You Could Have It So Much Better, s nimiž se jednou provždy FF zapsali do hudební historie. Nelze taktéž opomenout vkusnou a pestrou videoprojekci, jež dodávala celému vystoupení šmrnc. Přesto musím dodat, že mi některé skladby v playlistu citelně chyběly, kupříkladu výtečná Outsiders. 

Přídavek již patřil hitu Lazy boy z novinkového alba spolu se sérii prověřených kousků Love Illumination, Usylles nebo Michael až po rozlučkovou nálož This Fire. Franz Ferdinand v Praze odmaturovali na výbornou a dokázali, že jsou ve skvělé formě. Netančil jenom blázen.

Autor reportáže: David Pillow
Foto: peetfoto.co.uk
GALERIE

Související obsah:

» Franz Ferdinand roztančí Prahu   (Karel Souček, 26. 02. 2018)
» Měsíc po vydání nového alba míří Franz Ferdinand do Prahy   (Karel Souček, 09. 02. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lemmy, Slash a Ewa Farna v novém klipu TH!S
21.06.

Lemmy, Slash a Ewa Farna v novém klipu TH!S

Druhý videoklip kapely TH!S ke skladbě L(Lemmy) z debutového EP „We are TH!S” vznikal v neuvěřitelně fotogenickém...


„Ve vydávání EP vidím momentálně jen samé výhody,“ tvrdí Lucie Redlová.
21.06.

„Ve vydávání EP vidím momentálně jen samé výhody,“ tvrdí Lucie Redlová.

Otázky, Až uzamkneme nebe a Vzpomínej zlehka jsou názvy písniček, které Lucie Redlová nahrála na své nové...


Za místo jediného letošního open air koncertu si Jarek Nohavica vybral Benátskou!
21.06.

Za místo jediného letošního open air koncertu si Jarek Nohavica vybral Benátskou!

Pokud letos chcete slyšet a vidět Jarka Nohavicu pod širým nebem, pak máte jedinou možnost. V sobotu 28. července od 21.20...


Queens Of The Stone Age dobývali Forum Karlín
21.06.

Queens Of The Stone Age dobývali Forum Karlín

20.6. Praha - Forum Karlín / Queens Of The Stone Age / CRX Forum Karlín patří k nejmodernějším halám v České...


Soutěž o volné vstupy na Rock for People
20.06.

Soutěž o volné vstupy na Rock for People

Nepočítáme-li Večírek pro dospělé, pak Hradec Králové bude patřit festivalu Rock for People od 4. do 6. července....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Michal Hrůza v Rudolfinu
17.06.

Michal Hrůza v Rudolfinu

» Hrůza Michal

Úspěšný hitmaker Michal Hrůza loni oslavil 20 let svého působení...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru