Festival Mighty Sounds hlásí poslední jména

Přinášíme vám poslední várku kapel, které se objeví na Mighty Sounds 2015! Letos se můžete těšit na ska/punk/corové Jet 8, hardcore/punkové Thalidomide a Just War, rock'n'rollové Dead Letters, punkrock v podání dívčí kapely Sour Bitch a poslední zahraniční bandy ze samého srdce St. Pauli - Fischmarkt. Line-up doplní ještě staří dobří známí The Hope, ale také úplní nováčci na české scéně: Shelter Six, Godspeed Hellbound a Ice-Scream!

Jet8

Opravdoví matadoři na české scéně, kteří před celými 10 lety povstali z popela kapel Bandaska a Obříska. Po mnoha personálních změnách se konečně ukotvili jako šestičlenná brass-punk/coreová banda. Svůj hudební směr prezentují jako brass-punk cocktail, což vystihuje jejich vzory a vlivy na ně působící, vyrůstající z kořenů HC a punku, protřepané a namíchané v exkluzivním výbušném molotowově koktejlu. To vše je řízeno vášní dělat věci po svém a držení se D.I.Y. etiky.

Thalidomide

Thalidomide se zformovali jako power-pop-trio chlapců okolo 16 let, již v roce 1993, navazujíce na tradici kapel typu Black Flag, Dead Kennedys, SS Decontrol, D.O.A., Minor Threat, The Freeze či Minuteman. Jedinou možnou charakteristikou vystihující dnešní produkci tohoto 1/2 pražského seskupení je Hardcore, ovšem dle vzoru `81.

Dead Letters

Mělník, zima 2011. Dva skoro čtyřcátníci seděj u piva, očividně sjetý dobrým THC. Nad nima se točí větrák. Připadá jim jako vrtule u letadla. Chtěli by do toho aeroplánu nasednout, ale těla maj příliš ztěžklý.
Elvis: Co budeš dělat, když Anyway končí?
Bohouš: Koupíš si bicí a založíme duo.
Elvis se podívá očima úzkejma jak dvě žiletky a řekne: Tak jo.
A tak se, ani ne za tejden, ze zkušebny u vlakáče začaly ozývat první jedovatý tóny Dead Letters.

Godspeed Hellbound

Godspeed Hellbound jsou další inkarnací thrash metalových Godhate a obzvláště punk’nrollových Phantoms on Fire, kterými prošli všichni tři členové. Prostě známý ksichty, nová parta a od podlahy řezavej metalickej, ale melodickej rock’n‘roll připomínající například Mötorhead, Backyard Babies, the Misfits nebo Monster Magnet.

Shelter Six

Kapela Shelter Six vznikla na podzim roku 2014 vesměs z bývalých členů kapel the Gangnails Players Go Places a Limoges. Sestavu SI6 tak tvoří legendární pražský punkáč, kytarista Vasilis Nikolos , charismatická zpěvačka Ester Inanna, bubeník Libor Křivánek a basák Pavel Chaloupecký. Tahle parta kloubí prvky rockabilly s klasickým melodickým punkem střihu 77.

Just War

Just War ve kterých hrají bývalí členové Demarche, Exekuce, Climax nebo V.T. Marvin mastí agresivní hardcore-punk či crust-punk ve stylu the Casualties, Total Chaos se zřetelným odkazem na klasické D-beatové kapely jako Discharge, GBH či the Broken Bones. Just War jsou víceméně věrní svému názvu a po celou délku svého setu budou vaše ušní bubínky pod pěkně brutální palbou.

Sour Bitch

Female punk rock v podání čtyř krasavic nevystoupí na Mighty Sounds prvně, takže se dá očekávat, že jejich hudba i dokonalý vzhled opět přiláká mnoho fanoušků.

The Hope

Budějovická parta, která, i když s jejich menšími výhradami, by se dala popsat jako melodic rock, jenž svými melodiemi a náladami podniká cesty od the Cure až po Johnyho Cashe avšak s ženským vokálem. Netradiční, velmi zajímavá záležitost, kde se mimochodem na basu předvádí matador českého skatebordingu Míra Bartoš.

Fischmarkt (DE)

Streetpunková parta Fischmarkt pochází přímo z hamburské čtvrti St. Pauli takže mnoho jejich textů logicky velebí místní punkovou fanouškovskou základnou proslulý fotbalový klub. Fischmarkt o sobě sice tvrdí, že jsou punkoví romantici, ale klasické riffy po vzoru britských oi! kapel a drsný vokál přeci jen ukazují, že severoněmecká představa o romantice nemá nic společného s líbáním pod rozkvetlou třešní.

Ice-Scream

Mladá kapela z Prahy, hrající směs všeho možného i nemožného, od punku přes rock'n'roll po taneční hudbu. Každý je jiný, ale dohromady utváří neskutečnou energii! Cílem není dávat lidem poselství, ale zábavu!

Související obsah:

» Máte rádi mohutné zvuky? Jeďte na festival Mighty Sounds   (David Malý, 26. 05. 2015)
» Mighty Sounds potvrzuje The Chancers, Wild Tides a Take Death   (David Malý, 09. 06. 2015)
» The Toasters, The Porters, James Cole, Houba a další na Mighty Sounds 2015   (David Malý, 03. 06. 2015)
» Záplava geniality z Anglie   (David Malý, 12. 09. 2012)
» Třináct hvězd letošních českých festivalů   (David Malý, 04. 06. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází
14.12.

Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází

Kolekce obsahuje dva boxy a v každém jsou čtyři CD Celkově osm alb odhaluje, jakou výjimečnou osobností je na české...


Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného
14.12.

Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného

I dvaadvacet let po své smrti má zpěvák Michal Tučný stále velké množství fanoušků. Především jim je určen...


The Prodigy se na Rock for People vracejí, Sick Puppies budou mít premiéru
14.12.

The Prodigy se na Rock for People vracejí, Sick Puppies budou mít premiéru

Další dvě hvězdná jména ohlásili organizátoři festivalu Rock for People. Vedle Skillet, In This Moment a Pop Evil...


Vyhrajte vstupenky na vánoční koncert Tří sester!
13.12.

Vyhrajte vstupenky na vánoční koncert Tří sester!

Kapela Tři sestry odehraje 22. prosince v Malé sportovní hale v Praze - Holešovicích svůj každoroční tradiční...


Pánský klub propojil světoznámého skladatele, nevidomého zpěváka a populární umělce
13.12.

Pánský klub propojil světoznámého skladatele, nevidomého zpěváka a populární umělce

Pánský klub je název alba, na němž pod taktovkou světoznámého skladatele Tomáše Kympla vystupují populární...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Debut
13.12.

Debut

» Diva Baara

Diva Baara vydává na labelu Tranzistor ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru