Festival Metronome v druhém ročníku znásobil kvalitu a nasměroval si jasnou cestu do budoucnosti

Už podruhé se na okraji pražského Výstaviště při Stromovce rozlehly melodie s a rytmy světových i českých hudebních hvězd. Festival Metronome prošel minulý rok křestem ohněm a nabídkou kvalitní světové muziky si dokázal vytvořit renomé, které přilákalo i v druhém ročníku spoustu fanoušků populární hudby. Aby festival uspěl ve velké konkurenci, kdy je v malé zemi už celkem přefestivalováno, musel nabídnout vyjímečné zážitky a prostředí.Jasným a nesporným tahákem je skladba umělců zde vystupujících. Festival vozí do Prahy slavná jména světové pop music. Diváci mají možnost vidět během dvou dní velmi kvalitní vystoupení a často poznat skvělé nové interprety. Přitom všem je kladen důraz na pestrost, což může mít pozitivní dopad na náladu diváků, že neutratili peníze za vstupenku zbytečně. Minulý rok všemu velel bouřlivák Iggy Pop, letos kultivovaný Sting. Vedle sebe vystupují legendy a mladé kapely, které ovšem zažívají vlny úspěchu v zahraničí. Přesto právě na Metronomu je možno je vidět v Čechách mnohdy úplně poprvé. To je příklad letošních Kasabian nebo Young Fathers. Velmi pozitivní zůstává, že z českých interpretů zvou pořadatelé pouze opravdu kvalitní tuzemskou produkci snesoucí srovnání se světovými jmény. Snad trestuhodné by bylo, kdyby letos na festivalu chyběla Lenny.

Čistý festival, jako důstojná reprerezentace hlavního města


Důležité je, že festival nabízí dostatečné prostory, kde si diváci mohou náležitě vychutnat muziku a pohybově se odreagovat. Letost tomu pomohla jedna velmi podstatná věc a tou je velice kvalitní zvuková technika. V tomto pořadatelé naprosto nelhali, když kvalitní zvuk slibovali. Takové vystoupení Young Fathers pak bylo opravdovým požitkem a muselo přesvědčit i ty, kteří tento unikátní projekt ještě neznali. Monkey Business jsou sice v Praze známí dost, ale na Metronomu jejich produkce se zmíněnou aparaturou opravdu zářila a nabídla excelentní zážitek, jaký si sama kapela už třeba nebude jinde moct dovolit. Stejně tak zpěvačka Markéta Foukalová upozornila, jak si užívá silný zvuk, který dopřál kultivovaný poslech kapely Lanugo i s početným žesťovým orchestrem.Festival má určitou výhodu v tom, že je festivalem městským. Nachází se skoro v centru Prahy a je dobře dostupný. Návštěvník tak není odkázán na naprostou odloučenost známou z různých letišt a jiných odlehlých prostorů. Díky tomu také nabízí spoustu okolního vyžití a kosmopolitní atmosféry. V areálu samotném lze využít mnoho zákoutí k různým zábavám, odpočinku anebo zážitku z alternativnější kultury schované pod střechou. Oproti minulému ročníku došlo výrazně ke zlepšení gastronomie. Jestliže loňský rok byl v tomto ohledu jakýmsi nešťastným tápáním, letos byla nabídka především pestrá, kde párky a klobásy byly jen jednou z mnoha položek. Festival se snaží vytvořit jistý dojem kultivovanosti a k tomu měly přispět např. i keramická WC, kterých by ovšem zasloužilo být pro příště víc. Kromě jiného bylo postaráno o čistotu areálu, kdy všudypřítomná jednotka Augiášův chlív okamžitě likvidovala jakékoliv známky odpadu.Nedílnou součástí dojmu z festivalu je vždy počasí. To letos vyšlo naprosto perfektně. V kombinaci s dokonalým zvukem, který byl samozřejmostí pro všechny účinkující a ne jen pro hlavní hvězdy, jak tomu mnohdy bývá, se areál Výstaviště postaral o nevšední zážitek důstojný hlavního města. Festival Metronome má slušně nakročeno k dalším ročníkům. Svou kvalitu dokázal od minule slušně pozdvihnout a nezbývá, než ji do příště stabilizovat a stát se tak automatickou součástí dobré kulturní pověsti hlavního města.
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr
16.01.

Francouzský elektronický mág Worakls přiveze do Brna živý orchestr

Dokonalé spojení grandiózního zvuku živého orchestru a tepavé taneční elektroniky. To je aktuální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru