Farák Fest 2020 dodržel slíbený line up

V době přesunů a rušení open air akcí si šestý ročník Farák Festu v Heřmanově Huti mohl připadat jako maják v hudebním moři. Pořadatelé slibovaný program dodrželi na sto procent, a tak v sobotu 8.8.2020 nic nebránilo v odstartování přehlídky osmičky kapel několika žánrů.  

Úvodní slovo patřilo moderátorovi celé akce – Vláďovi Jarošovi, který přivítal v tuto dobu již početné publikum a vzápětí pozval na jeviště první učinkující formaci. Tou se stalo blovické rockové GallileoJakubem Bartoněm u mikrofonu. Starší kousky provoněné těmi novějšími byly po zásluze odměněny a navíc tu prosákla zpráva o připravovaném novém albu.  

Jako druhý aktér dnešního podniku nastoupila Argema s domovským právem v Uherském Hradišti. Kapela dostala privilegium 90-minutového bloku, který využila do poslední vteřiny. Kromě oblíbených hitovek přišel v závěru celorepublikový šlágr Jarošovský pivovar, rezonující areálem všemi směry. Kabát revival Plzeň nakročil do faráckého rychlíku tou správnou nohou. Na místních prknech nebyli nováčci – již v loni si tu udělali slušné jméno, které je dostalo i na letošní výsluní heřmanské stage.  

Totální nasazení reprezentuje punk rock a autorskou tvorbu od 1990. Sváťa s basou u mikrofonu rozjel parádní set, který rozhýbal spoustu hostů. Co skladba, to hlasitá odezva – tak nějak to u zábran vypadalo během jejich přesně vymezeného času.  Druhou revivalovku pozvali pořadatelé na Farák premiérově. Metallica revival Beroun vybalila vypalovačky slavných originálů a publikum v prvních liniích si koncert vyloženě užívalo. S Arakainem se taneční plac zcela zaplnil a již při zvukovce se ozývaly netrpělivé hlasy. Spuštění opony odpálilo show, na kterou čekalo nespočet fanoušků, namačkaných u zábran. Staré dobré pecky namíchané věcmi z posledního alba Jekyll & Hyde slavily úspěch. 

Napěchovaný parket se s nástupem Walda Gangu ještě více zahustil – jen těžko se nechalo prodrat do prvních řad. Miro Šmajda v čele sehrané kapely své publikum nezklamal a ohňové efekty podpořené sloupy husté mlhy dotvářely neopakovatelnou podívanou.  

Těžké bylo pro závěrečnou partu Hand Grenade udržet pozornost obecenstva. Přesto muzikanti nezaváhali a set odehráli se vztyčenými hlavami. Koncert plný emocí, kytarových sól a pohybu důstojně uzavřel šestý ročník Faráku, na který budeme dosti dlouho vzpomínat a určitě se těšit na příští léto 2021.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lenka Dusilová vydává v listopadu novinku Řeka
25.09.

Lenka Dusilová vydává v listopadu novinku Řeka

Trvalo to dlouho, ale fanoušci se nakonec dočkali. Devět let po vydání svého předchozího sólového alba...


Praha Září zve na finále s Lucií či Monkey Business
25.09.

Praha Září zve na finále s Lucií či Monkey Business

Pořadatelé festivalu Praha Září bleskově zareagovali na zpřísněná protipandemická opatření i aktuální...


Den na dně – festival v areálu ATC Hnačov
24.09.

Den na dně – festival v areálu ATC Hnačov

Multižánrový festival podporující dobrovolníky při čištění vypuštěného Hnačovského rybníka nabídl...


Zabelov Group vydávají EP Madhouse Session
24.09.

Zabelov Group vydávají EP Madhouse Session

Česko - běloruské duo Zabelov Group, tvořené multiinstrumentalistou Janem Šiklem a zpívajícím akordeonistou...


Rock v mnoha podobách, do Prahy se vrací All Them Witches a The Hunna
22.09.

Rock v mnoha podobách, do Prahy se vrací All Them Witches a The Hunna

V příštím roce Prahu čeká hned několik kytarových koncertů různorodých žánrů. V MeetFactory rozjedou 13. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru