Faela! rozparádila rockovou kavárnu

V neděli 15. dubna zavítala oblíbená švédská kapela Faela! do pražského klubu Rock Café a předvedla zde v rámci Prague International Bluenight no.126 strhující, stylově rozmanitou tanečně-hudební performanci. Klubem se nesly živelné tóny latina, rocku, argentinského tanga, gypsy jazzu. Chytlavé rytmy Balkánu nenechaly chladným nikoho z fanoušků.

Nadupaná jízda to byla od začátku až do konce. Publikum skandovalo, zpívalo, tančilo, nechyběly vtipné a hravé okamžiky. Hudebníkům tohoto unikátního mezinárodního seskupení, pocházejícího z Argentiny, Chile, Španělska i Anglie, zrozeného ve švédském Malmö, nelze upřít šarm, jiskru a drive. Tyto, které kromě precizně vyladěné profesionální instrumentální roviny, značně podtrhávají unikum této výrazné, neotřelé formace.

I role předskokana nabízí prostor pro plnohodnotnou show

Jako předkapela se představila sympatická skupina Tygroo, zprvu pozvolna, v melodicky disonančním nástupu, aby pak postupně přes chytlavá rytmičtější dechová či akordeonová sóla, přesvědčila své publikum, že i role předskokana nabízí prostor pro plnohodnotnou show. Recese, vtip, nadšení, nejenom v textech, ale především v pečlivě zvládnuté jazzovo-balkánské rytmice připravily ideální entrée pro hlavní hvězdu večera, Faela!. To vše v důvěryhodném, vyzrálém podání, které baví.

Hned s prvními tóny zaplavil sál příliv živelné divoké energie, která roztančila přítomné. Příznačným pro tento hudební fenomén je mimořádně vřelý kontakt s publikem a komorní rovina hudebního klubu mu tak bezesporu svědčí. Precizně propracované rytmy, podtržené virtuózními sóly jednotlivých kapelníků nechávají vyznít planoucímu živlu jižanského temperamentu. Tento pak promění hlediště ve vlnící se a skákající taneční parket. Jedno barevné symbiotické „my" zpívá, tančí, baví se a skanduje. Text zde zůstává spíš v ústraní, hlavním poselstvím je rytmus, živelnost a vášeň. Dynamika jihu v pestrém hudebním šatu propojuje žánry, pulzuje a málokdo by čekal, že se toto poselství zrodilo na opačné straně zeměkoule, v prostředí Seveřanů.

Energická harmonie rozmanitosti, hravost, drive a šmrnc

Zvláštní šmrnc vystoupení dodávaly vtipné komentáře a projev frontmana kapely, coby zdatného multiinstrumentalisty a energického showmana s neuvěřitelně výrazným charisma. Výkony ostatních členů za ním rozhodně nezaostávaly, naopak, svým mistrovstvím dokonale doplnily barevné puzzle celého koncertu. Jódlování by zde nejspíš moc fanoušků nečekalo, na rozdíl od přídavků, kterými kapela nešetřila a vůči svým věrným byla v tomto ohledu více než štědrá. Energická harmonie rozmanitosti, hravost, drive a šmrnc, v plném nasazení od začátku až do posledních tónů, to vše je vlastní živlu jménem Faela! Takže doufejme, na viděnou v Praze dříve než za rok!
GALERIE

Související obsah:

» Faela! roztančí v rámci Prague International Bluenight Rock Café   (Karel Souček, 28. 03. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Výsledky soutěže o volné vstupy na Festival Okoř
19.08.

Výsledky soutěže o volné vstupy na Festival Okoř

Na louce pod hradem Okoř se poslední srpnovou sobotu 25. srpna uskuteční Festival Okoř. Návštěvníci se mohou v romantickém...


Energií nabitá Gaia Mesiah vydává album Excellent Mistake
18.08.

Energií nabitá Gaia Mesiah vydává album Excellent Mistake

Tak tenhle comeback stojí za to! Po singlu "Sílu!” a vyprodaném loňském TeleporTour Gaia Mesiah nadchli na letních...


Hip Hop Kemp startuje již příští čtvrtek
18.08.

Hip Hop Kemp startuje již příští čtvrtek

Festivalpark v Hradci Králové se příští týden již posedmnácté zaplní tisíci příznivců rapu z celého...


Brutal Assault 2018 - Den první
16.08.

Brutal Assault 2018 - Den první

Milovníci metalových žánrů ze všech koutů Evropy mají každoročně červeně označeno několik dnů v první...


Měsíc před vlastním festivalem vydávají The Chancers nový klip
16.08.

Měsíc před vlastním festivalem vydávají The Chancers nový klip

V letošním roce slaví kapela The Chancers dvacáté narozeniny. Vše vyvrcholí vlastním festivalem Rude Boy Paradise,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rise to Glory
16.08.

Rise to Glory

» Loudness

Japonská metalová formace Loudness se hlásí s novou, v pořadí sedmadvacátou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru