Faela! rozparádila rockovou kavárnu

V neděli 15. dubna zavítala oblíbená švédská kapela Faela! do pražského klubu Rock Café a předvedla zde v rámci Prague International Bluenight no.126 strhující, stylově rozmanitou tanečně-hudební performanci. Klubem se nesly živelné tóny latina, rocku, argentinského tanga, gypsy jazzu. Chytlavé rytmy Balkánu nenechaly chladným nikoho z fanoušků.

Nadupaná jízda to byla od začátku až do konce. Publikum skandovalo, zpívalo, tančilo, nechyběly vtipné a hravé okamžiky. Hudebníkům tohoto unikátního mezinárodního seskupení, pocházejícího z Argentiny, Chile, Španělska i Anglie, zrozeného ve švédském Malmö, nelze upřít šarm, jiskru a drive. Tyto, které kromě precizně vyladěné profesionální instrumentální roviny, značně podtrhávají unikum této výrazné, neotřelé formace.

I role předskokana nabízí prostor pro plnohodnotnou show

Jako předkapela se představila sympatická skupina Tygroo, zprvu pozvolna, v melodicky disonančním nástupu, aby pak postupně přes chytlavá rytmičtější dechová či akordeonová sóla, přesvědčila své publikum, že i role předskokana nabízí prostor pro plnohodnotnou show. Recese, vtip, nadšení, nejenom v textech, ale především v pečlivě zvládnuté jazzovo-balkánské rytmice připravily ideální entrée pro hlavní hvězdu večera, Faela!. To vše v důvěryhodném, vyzrálém podání, které baví.

Hned s prvními tóny zaplavil sál příliv živelné divoké energie, která roztančila přítomné. Příznačným pro tento hudební fenomén je mimořádně vřelý kontakt s publikem a komorní rovina hudebního klubu mu tak bezesporu svědčí. Precizně propracované rytmy, podtržené virtuózními sóly jednotlivých kapelníků nechávají vyznít planoucímu živlu jižanského temperamentu. Tento pak promění hlediště ve vlnící se a skákající taneční parket. Jedno barevné symbiotické „my" zpívá, tančí, baví se a skanduje. Text zde zůstává spíš v ústraní, hlavním poselstvím je rytmus, živelnost a vášeň. Dynamika jihu v pestrém hudebním šatu propojuje žánry, pulzuje a málokdo by čekal, že se toto poselství zrodilo na opačné straně zeměkoule, v prostředí Seveřanů.

Energická harmonie rozmanitosti, hravost, drive a šmrnc

Zvláštní šmrnc vystoupení dodávaly vtipné komentáře a projev frontmana kapely, coby zdatného multiinstrumentalisty a energického showmana s neuvěřitelně výrazným charisma. Výkony ostatních členů za ním rozhodně nezaostávaly, naopak, svým mistrovstvím dokonale doplnily barevné puzzle celého koncertu. Jódlování by zde nejspíš moc fanoušků nečekalo, na rozdíl od přídavků, kterými kapela nešetřila a vůči svým věrným byla v tomto ohledu více než štědrá. Energická harmonie rozmanitosti, hravost, drive a šmrnc, v plném nasazení od začátku až do posledních tónů, to vše je vlastní živlu jménem Faela! Takže doufejme, na viděnou v Praze dříve než za rok!
GALERIE

Související obsah:

» Faela! roztančí v rámci Prague International Bluenight Rock Café   (Karel Souček, 28. 03. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tomáš Kočko & ORCHESTR zahrají v SONU Pecky všecky
15.10.

Tomáš Kočko & ORCHESTR zahrají v SONU Pecky všecky

Brněnské SONO Music Centrum bude ve středu 24. října patřit world music inspirovanou tradiční moravskou hudbou....


Píseň Za 100 let pozitivně a bez patosu připomíná výročí vzniku republiky
15.10.

Píseň Za 100 let pozitivně a bez patosu připomíná výročí vzniku republiky

Třináct tuzemských prvoligovým zpěváků a zpěvaček se sešlo v písni Za 100 let, která připomíná 100. výročí...


Jazz Groove Brno spája ľudí!
15.10.

Jazz Groove Brno spája ľudí!

Mať kvalitný line-up a prilákať čo najviac ľudí...To je cieľ snáď každého festivalu. Ale vidieť na jednom mieste...


„Čeština svléká písničky donaha,“ říká Eliška Buociková
15.10.

„Čeština svléká písničky donaha,“ říká Eliška Buociková

Vydavatelství Supraphon a nahrávací studio The Barn letos vyhlásily první ročník soutěže Talent for Stage. Vítězkou...


Black metalová one man show Taake zavítá do Prahy
14.10.

Black metalová one man show Taake zavítá do Prahy

Norská black metalová kapela Taake aktuálně cestuje napříč Evropou a v úterý 16. října přijede postrašit i klub Nová...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Disease
02.10.

Disease

» Beartooth

Disease je třetí album kapely Beartooth vydané 28. září 2018 u Red Bull...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru