Dynamická show, ostré kytarové riffy, pyrotechnické efekty… ano to je newyorská legenda Adam Bomb

V legendárním Vagon Music Pub&Club na Národní třídě fanoušci rockové muziky zažili nenapodobitelnou show

Neděle 3. listopadu byla tentokrát pro řadu fanoušků důvodem přijít do tohoto známého pražského klubu užít si koncert muzikanta, který se na česká pódia opravdu rád vrací, ale je tady dobře znám. Je to kytarista a zpěvák Adam Bomb!

Večer uvedla kroměřížská rock'n'roll-hard rocková kapela CraZze, která svým koncertem navodila tu správnou atmosféru. CraZze hraje výhradně autorskou hudbu, kterou hodně ovlivnily kapely 70-80 let (Kiss, Led Zeppelin aj.). Po chvilce příprav pódium opět ožilo a začal další parádní nářez muziky a dokonalá show nejen s ohněm. Kytaristu a zpěváka Adama Bomba skvěle doprovázel baskytarista Konrad Kozzy Kozerawski a teprve osmnáctiletý francouzský bubeník Leonard CakolliVečer zazněla Pretty Women, Hey Joe a další pecky, které nenechali nikoho jen tak v klidu stát. Všichni kdo přišli do klubu se skvěle bavili. Večer, který byl mým jedním z TOP zážitků poslední doby. 

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba jsou od roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Zlomový okamžik nastává o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss, v roce 1982 probíhá stěhování do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem /ten později stojí u vzniku Guns n´Roses/ a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem /dnes Kiss/, který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první kapelu. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem.

Malá tečka závěrem: Do sklepa zvaného Vagon se chodili pražané bavit od poloviny třicátých let. Mohli si tu skutečně připadat jako ve vlaku, protože se sedávalo v kupé a na stěnách byla falešná okna. Tradice hospody s živou muzikou vydržela dodnes, pouze za války se podzemí změnilo v kryt. Stěny klubu Vagon, který se zaměřuje na rock, blues a dává prostor mladým hudebníkům, zdobí portréty kultovních rockerů a bluesmanů.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost
23.05.

Nový videoklip Johna Legenda natočila česká společnost

Song Bigger Love, který nazpíval devítinásobný držitel Grammy John Legend, aspiruje na hit letošního léta. Emotivní...


Anička Slováčková  a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip
22.05.

Anička Slováčková a Pokáč mají společnou píseň, kterou doprovází minimalistický videoklip

I když jsme plešatý je název nové skladby z pera českého písničkáře Pokáče Jak sám název napovídá,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru