Dynamická show, ostré kytarové riffy, pyrotechnické efekty… ano to je newyorská legenda Adam Bomb

V legendárním Vagon Music Pub&Club na Národní třídě fanoušci rockové muziky zažili nenapodobitelnou show

Neděle 3. listopadu byla tentokrát pro řadu fanoušků důvodem přijít do tohoto známého pražského klubu užít si koncert muzikanta, který se na česká pódia opravdu rád vrací, ale je tady dobře znám. Je to kytarista a zpěvák Adam Bomb!

Večer uvedla kroměřížská rock'n'roll-hard rocková kapela CraZze, která svým koncertem navodila tu správnou atmosféru. CraZze hraje výhradně autorskou hudbu, kterou hodně ovlivnily kapely 70-80 let (Kiss, Led Zeppelin aj.). Po chvilce příprav pódium opět ožilo a začal další parádní nářez muziky a dokonalá show nejen s ohněm. Kytaristu a zpěváka Adama Bomba skvěle doprovázel baskytarista Konrad Kozzy Kozerawski a teprve osmnáctiletý francouzský bubeník Leonard CakolliVečer zazněla Pretty Women, Hey Joe a další pecky, které nenechali nikoho jen tak v klidu stát. Všichni kdo přišli do klubu se skvěle bavili. Večer, který byl mým jedním z TOP zážitků poslední doby. 

První zmínky o hudební kariéře Adama Bomba jsou od roku 1979, kdy jako čtrnáctiletý zakládá se zpěvákem Geoffem Tatem /Queensryche/ skupinu Tyrant. Zlomový okamžik nastává o rok později, kdy se setkává s Eddiem Van Halenem a absolvuje u něho několik kytarových lekcí. V témže roce nastupuje v Seattlu do skupiny TKO, se kterou později nahrává své první album. V roce 1981 se dostává do užšího výběru v konkurzu na uvolněné místo kytaristy ve skupině Kiss, v roce 1982 probíhá stěhování do Hollywoodu, kde žije a zkouší ve společném domě s Izzy Stradlinem /ten později stojí u vzniku Guns n´Roses/ a právě se formující skupinou Black´n´Blue. Spřátelí se s jejich kytaristou Tommy Thayerem /dnes Kiss/, který ho přesvědčí, aby se vydal na sólovou dráhu. Zaskakuje za Yngwie Malmsteena ve skupině Steeler, nahrává s baskytaristou Cliffem Williamsem z AC/DC a s bývalými hráči Aerosmith, Riot a Billyho Idola zakládá svou první kapelu. V posledních letech hodně spolupracuje s kytaristou Billyho Idola Steve Stevensem a zpěvákem Michaelem Monroem.

Malá tečka závěrem: Do sklepa zvaného Vagon se chodili pražané bavit od poloviny třicátých let. Mohli si tu skutečně připadat jako ve vlaku, protože se sedávalo v kupé a na stěnách byla falešná okna. Tradice hospody s živou muzikou vydržela dodnes, pouze za války se podzemí změnilo v kryt. Stěny klubu Vagon, který se zaměřuje na rock, blues a dává prostor mladým hudebníkům, zdobí portréty kultovních rockerů a bluesmanů.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba
28.03.

Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba

Již vloni v říjnu, když Larkin Poe oznámily termíny turné a koncertu v Praze, se proslýchalo, že kapela připravuje...


Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků
27.03.

Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků

Dopisy. Tak zní název nového alba zpěvačky Lenky Nové. Termín vydání měla už dlouho naplánován na 21. března...


Objevte utajený irský poklad
27.03.

Objevte utajený irský poklad

Tahle reportáž bude poměrně odlišná od těch, které tady běžně vídáte. Hlavním důvodem je, že jde o reportáž...


Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol
26.03.

Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol

Pražská RockOpera hlásí ještě poslední 2 dny k volnému pouštění celé představení Bardo Thödol. DVD z této...


Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře
26.03.

Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře

Kapela Idio&Idio z Ústí nad Labem se věnuje poprocku s přesahem do punku i jiných žánrů. Skupina staví na českých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Here to Stay
25.03.

Here to Stay

» United Flavour

Here to Stay je třetí studiová deska mezinárodní formace United Flavour sídlící...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru