Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín. Třetí červencový víkend tentokrát vyšel na 17.-18. července 2020. Program je od začátku postaven na konceptu skutečných legend naší rockové a metalové scény, doplněném mladými či méně známými kapelami, které tak dostávají šanci představit se širšímu publiku. I letos se pořadatelům povedlo zařídit jedno výjimečné vystoupení, které se v roce 2020 exkluzivně odehraje pouze v Hořicích.

Vánoce sice už klepou na dveře, ale kdo z vás nestihl pořídit originální  dárek, může ještě využít předprodej za akční ceny a nebo speciální verze setu „Pomáháme druhým"

Zároveň se zveřejněním programu byl také spuštěn předprodej vstupenek a oblíbených zvýhodněných setů pro dvě osoby (2 vstupenky + 2 trička). Speciální verze, nazvaná Pomáháme druhým, má i charitativní účel. Z každého prodaného setu putuje 50 Kč ve prospěch nadačního fondu Daruj vlasy, se kterým byla loni navázána spolupráce. Tento nadační fond pomáhá onkologickým pacientům získat paruky z pravých vlasů. Vstupenky i sety pro dva jsou k dostání na thelegendsrockshop.cz.

Na plakátech pro rok 2020 je největším písmem zapsáno vystoupení skupiny Alice s původním frontmanem Danem Bártou. Česká rocková ikona 90. let existovala bohužel jen krátce, stačila však zanechat výraznou stopu na naší hudební scéně i v paměti fanoušků, kteří po letech o to více přivítali její obnovení. Dan Bárta i přes své pozdější působení v jazzovém/funky žánru nezapomněl, jak se dělá pořádný bigbít, a v čele Alice působí autenticky jako před lety. Kapela v současnosti vystupuje však pouze sporadicky. O to cennější je fakt, že přijala pozvání právě na The Legends Rockfest.

Program je rovnoměrně složen z legendárních jmen české hudební scény a nových, méně známých či regionálních kapel.

Z těch prvně jmenovaných potěší Arakain, který ani po sedmatřiceti letech existence neztrácí krok s dobou, či Doga, která přiváží show plnou rekvizit a dokonce laserů. Stálicemi českých pódií se v průběhu let stali také Wohnout, Komunál, Turbo, slovenští Horkýže Slíže se u nás též cítí jako doma. Stále úspěšnější jsou v posledních letech Trautenberk a Forrest Jump. Příznivce gothic rocku nadchne XIII. století, fanoušky propracované kytarové muziky zase Seven s charismatickým Honzou Kirkem Běhunkem, dobře našlápnuto mají také tvrďáci X-Core. Nové fanoušky budou na hořickém pódiu získávat Madam Royal, Eclipsis, Deviant CZ či Elleanor. Mnoho kapel uspořádá po svém vystoupení autogramiádu, kde se ochotně setkávají se svými příznivci.

Originálně vyzdobený areál a zázemí pro fanoušky

Celkovou atmosféru festivalu umocňuje originální červeno-béžovo-černá výzdoba areálu, která každý rok přidává nové prvky. Výtvarný návrh výzdoby pochází od Ivo Vičara, který dal grafickou podobu vstupní bráně, ale i dalším prvkům, které dohromady tvoří vizuál festivalu. Symbolem festivalu stojícím v nadživotní velikosti vedle pódia je socha ruky se zdviženými prsty, tzv. „paroháč" od dřevosochaře Roberta Musila. Každý rok přibývají v areálu nové prvky výzdoby – takto během let přibyli např. orlové u vstupní brány a v areálu, pexeso či velká koule s nápisy účinkujících kapel, symbolizující „náš svět". Díky tomuto všemu bylo místo konání The Legends Rockfestu v roce 2017 zařazeno časopisem Rock&Pop mezi pět nejkrásnějších festivalových areálů v ČR. Festival je od začátku „rodinným projektem" manželů Lhotových. Ti kolem sebe během let soustředili stabilní organizační tým, který dělá maximum pro spokojenost fanoušků, ať už po stránce programu, či po stránce zázemí pro návštěvníky. Ubytování je možné ve stanovém městečku s přilehlou plochou k parkování. Stejně jako loni se bude festival konat na celé ploše areálu Pod Věží. Díky tomu bude samotný festivalový areál prostornější než před lety a bude opět zřízena bohatě zásobená občerstvovací zóna, která nabídne větší výběr jídel včetně vyhlášených belgických hranolků. Samozřejmě nemůže chybět ani stánek s nonstop cateringem, který je mezi fanoušky velmi oblíbený.

Doprovodný program, hlasování o nej kapelu a nebo výlety do okolí

Ti, kdo jezdí do Hořic na The Legends Rock Fest pravidelně, tak vědí, že k festivalu patří oblíbený doprovodný program, který zahrnuje především různé humorně laděné soutěže. Tou nejznámější je ale divácké hlasování o nejpopulárnější kapelu. Fanoušci obdrží u vstupu žetony, které vhazují do připravených nádob umístěných ve festivalovém shopu, označených názvy účinkujících kapel. Interpret s největším počtem hlasů získává na konci festivalu originální sošku od akademické sochařky Dagmar Štěpánkové – zmenšeninu zmíněné sochy „paroháče".

Pro mnohé návštěvníky je festival i příležitostí pro menší dovolenou s výlety do okolí. Můžete si, ale i jen tak zalenošit v blízkém areálu koupaliště, nebo navštívit ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou, Prachovské skály nebo Český ráj.

GALERIE

Související obsah:

» Zajímavý rozhovor nejen o začátcích festivalu The Legends Rock Fest   (Jana Kleinbauerová, 24. 05. 2016)
» 5. ročník The Legends Rock Fest 2016   (Jana Kleinbauerová, 18. 01. 2016)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» Setkání s rockovou muzikou na festivalu The Legends Rock Fest aneb letošní festival v Hořicích slaví první půlkulatiny   (Jana Kleinbauerová, 04. 07. 2016)
» 4. ročník festivalu The Legends Rock Fest klepe na dveře   (Jana Kleinbauerová, 18. 05. 2015)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů
04.08.

Podzimní šnůru Světlo do tmy odehraje Michal Hrůza v komorní atmosféře hudebních klubů

Nové album Světlo do tmy, které vydal Michal Hrůza s kapelou na jaře, představí na podzimním turné  Původně...


Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu
04.08.

Gate 2017 předskočilo v RC Prdel domácímu Bulldogu

Po zrušení mnoha venkovních akcí jedou letos hudební kluby na plné obrátky. Mezi ně určitě patří i RC Prdel Beroun,...


Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov
04.08.

Honza Bendig a Refew natáčeli klip Kubánka na sídlišti Chánov

Ve spolupráci s úspěšným tuzemským rapperem Refewem  vydává zpěvák Jan Bendig...


Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020
03.08.

Paulie Garand zve novým klipem na Mezi prsty tour 2020

Po singlu Forma přichází Paulie Garand & DJ Wich s druhým videoklipem ke své desce Mezi prsty. Tentokrát zvolili...


Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu
03.08.

Letní koncerty v Klatovech jsou v plném proudu

Na stage uprostřed města se jako každý rok koná Klatovské kulturní léto. Tuto středu 29.7.2020 se jeho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vzhůru přes oceán
03.08.

Vzhůru přes oceán

» Vitacit

Vzhůru přes oceán je debutové album legendární heavymetalové skupiny...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru