Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín. Třetí červencový víkend tentokrát vyšel na 17.-18. července 2020. Program je od začátku postaven na konceptu skutečných legend naší rockové a metalové scény, doplněném mladými či méně známými kapelami, které tak dostávají šanci představit se širšímu publiku. I letos se pořadatelům povedlo zařídit jedno výjimečné vystoupení, které se v roce 2020 exkluzivně odehraje pouze v Hořicích.

Vánoce sice už klepou na dveře, ale kdo z vás nestihl pořídit originální  dárek, může ještě využít předprodej za akční ceny a nebo speciální verze setu „Pomáháme druhým"

Zároveň se zveřejněním programu byl také spuštěn předprodej vstupenek a oblíbených zvýhodněných setů pro dvě osoby (2 vstupenky + 2 trička). Speciální verze, nazvaná Pomáháme druhým, má i charitativní účel. Z každého prodaného setu putuje 50 Kč ve prospěch nadačního fondu Daruj vlasy, se kterým byla loni navázána spolupráce. Tento nadační fond pomáhá onkologickým pacientům získat paruky z pravých vlasů. Vstupenky i sety pro dva jsou k dostání na thelegendsrockshop.cz.

Na plakátech pro rok 2020 je největším písmem zapsáno vystoupení skupiny Alice s původním frontmanem Danem Bártou. Česká rocková ikona 90. let existovala bohužel jen krátce, stačila však zanechat výraznou stopu na naší hudební scéně i v paměti fanoušků, kteří po letech o to více přivítali její obnovení. Dan Bárta i přes své pozdější působení v jazzovém/funky žánru nezapomněl, jak se dělá pořádný bigbít, a v čele Alice působí autenticky jako před lety. Kapela v současnosti vystupuje však pouze sporadicky. O to cennější je fakt, že přijala pozvání právě na The Legends Rockfest.

Program je rovnoměrně složen z legendárních jmen české hudební scény a nových, méně známých či regionálních kapel.

Z těch prvně jmenovaných potěší Arakain, který ani po sedmatřiceti letech existence neztrácí krok s dobou, či Doga, která přiváží show plnou rekvizit a dokonce laserů. Stálicemi českých pódií se v průběhu let stali také Wohnout, Komunál, Turbo, slovenští Horkýže Slíže se u nás též cítí jako doma. Stále úspěšnější jsou v posledních letech Trautenberk a Forrest Jump. Příznivce gothic rocku nadchne XIII. století, fanoušky propracované kytarové muziky zase Seven s charismatickým Honzou Kirkem Běhunkem, dobře našlápnuto mají také tvrďáci X-Core. Nové fanoušky budou na hořickém pódiu získávat Madam Royal, Eclipsis, Deviant CZ či Elleanor. Mnoho kapel uspořádá po svém vystoupení autogramiádu, kde se ochotně setkávají se svými příznivci.

Originálně vyzdobený areál a zázemí pro fanoušky

Celkovou atmosféru festivalu umocňuje originální červeno-béžovo-černá výzdoba areálu, která každý rok přidává nové prvky. Výtvarný návrh výzdoby pochází od Ivo Vičara, který dal grafickou podobu vstupní bráně, ale i dalším prvkům, které dohromady tvoří vizuál festivalu. Symbolem festivalu stojícím v nadživotní velikosti vedle pódia je socha ruky se zdviženými prsty, tzv. „paroháč" od dřevosochaře Roberta Musila. Každý rok přibývají v areálu nové prvky výzdoby – takto během let přibyli např. orlové u vstupní brány a v areálu, pexeso či velká koule s nápisy účinkujících kapel, symbolizující „náš svět". Díky tomuto všemu bylo místo konání The Legends Rockfestu v roce 2017 zařazeno časopisem Rock&Pop mezi pět nejkrásnějších festivalových areálů v ČR. Festival je od začátku „rodinným projektem" manželů Lhotových. Ti kolem sebe během let soustředili stabilní organizační tým, který dělá maximum pro spokojenost fanoušků, ať už po stránce programu, či po stránce zázemí pro návštěvníky. Ubytování je možné ve stanovém městečku s přilehlou plochou k parkování. Stejně jako loni se bude festival konat na celé ploše areálu Pod Věží. Díky tomu bude samotný festivalový areál prostornější než před lety a bude opět zřízena bohatě zásobená občerstvovací zóna, která nabídne větší výběr jídel včetně vyhlášených belgických hranolků. Samozřejmě nemůže chybět ani stánek s nonstop cateringem, který je mezi fanoušky velmi oblíbený.

Doprovodný program, hlasování o nej kapelu a nebo výlety do okolí

Ti, kdo jezdí do Hořic na The Legends Rock Fest pravidelně, tak vědí, že k festivalu patří oblíbený doprovodný program, který zahrnuje především různé humorně laděné soutěže. Tou nejznámější je ale divácké hlasování o nejpopulárnější kapelu. Fanoušci obdrží u vstupu žetony, které vhazují do připravených nádob umístěných ve festivalovém shopu, označených názvy účinkujících kapel. Interpret s největším počtem hlasů získává na konci festivalu originální sošku od akademické sochařky Dagmar Štěpánkové – zmenšeninu zmíněné sochy „paroháče".

Pro mnohé návštěvníky je festival i příležitostí pro menší dovolenou s výlety do okolí. Můžete si, ale i jen tak zalenošit v blízkém areálu koupaliště, nebo navštívit ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou, Prachovské skály nebo Český ráj.

GALERIE

Související obsah:

» Zajímavý rozhovor nejen o začátcích festivalu The Legends Rock Fest   (Jana Kleinbauerová, 24. 05. 2016)
» 5. ročník The Legends Rock Fest 2016   (Jana Kleinbauerová, 18. 01. 2016)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» Setkání s rockovou muzikou na festivalu The Legends Rock Fest aneb letošní festival v Hořicích slaví první půlkulatiny   (Jana Kleinbauerová, 04. 07. 2016)
» 4. ročník festivalu The Legends Rock Fest klepe na dveře   (Jana Kleinbauerová, 18. 05. 2015)
» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru