Circus Brothers křtili novinku #VJERŽIM, Lucerna se otřásala v základech

Pro křest svého nového alba #VJERŽIM si energická kapela Circus Brothers vybrala pražský Lucerna Music Bar a datum 17. dubna. Podpořit je přijeli i maďarští Bohemian Betyars, kteří s kapelou v současné době koncertují v rámci turné, a také řada dalších významných osobností, včetně těhotné Marie Doležalové s partnerem Markem Zelinkou, zpěvačky Žofie Dařbujánové nebo muzikanta Ivo Rafana Traxmandla

Celým večerem se nesla atmosféra typická pro balkánskou hudbu, což je právě hlavní hudební styl kapely CircusBrothers, který je také okořeněn diskem, folkem, technem i kapkou rapu.  Program křtu začal v Lucerna Music Baru vystoupením DJ’s Gadjo.cz a Le Petit Nicolas. Le Petit Nicolas zremixoval mimo jiné i poslední song na křtěném albu #VJERŽIM. Po té nastoupili na scénu Bohemian Betyars a vrcholem večera byl koncert očekávaných Circus Brothers, který rozpumpoval svým typicky živelným rytmem všechny v sále. Rozhodně na tento mejdan budou dlouho vzpomínat všichni zúčastnění, a i když tento hudební mazec skončil krátce po půlnoci, lidé zůstávali a dál nasávali jedinečnou atmosféru po jejich vystoupení. V průběhu koncertu proběhl křest alba #VJERŽIM. Pokřtili ho známé tváře, mezi které patří úspěšná herečka a blogerka Marie Doležalová a její partner, tanečník, Marek Zelinka. Přesto, že je Marie už v pátém měsíci těhotenství, přišla alespoň na chvilku, jelikož má ke kapele velmi vřelý vztah. „Tuto kapelu mám ráda, protože mě nabíjí energií. Nejlepší vzpomínku na ně mám, když jsem před rokem organizovala Markovi tajné třicetiny. Hledala jsem nadupaný balkán, co by mu zahrál naživo a lidé mi doporučili právě tuto kapelu. Byli skvělí a Marek díky nim na oslavu moc hezky vzpomíná."  

Na pódiu úspěch albu popřála i zpěvačka Žofie Dařbujánová, která je členkou a frontmankou kapely Mydy Rabycad. Dorazil i muzikant a člen kapely Pipes and Pints, Ivo Rafan Traxmandl.  A další plány Circus Brothers? . „Chceme hudbou a naší energií bavit sebe i naše fanoušky, ať už budou kdekoli. Na růstu usilovně pracujeme v ČR i v zahraničí. Nejde jen o Německo, Rakousko, Polsko a další blízké sousedy. Chceme se zároveň přiblížit ke kořenům balkánské hudby a podívat se do Srbska, Rumunska nebo Chorvatska. Plánujeme i USA," uvádí zpěvák Eliáš Jeřábek.

Album #VJERŽIM obsahuje 9 tracků, z čehož poslední je již zmiňovaný remix od DJ Le Petit Nicolas. Na desce se podíleli hosté, kteří s Circus Brothers dlouhodobě spolupracují, konkrétně Michal Grombiřík, The Priester Sisters nebo Alena Krejčová a Antonio Cammarata Ph.D. z kapely MoveBreakers. Nahrávky vznikly ve studiích 3beesstudio a Harmy Music Records. O mix a mastering se postaral Aleš Hyvnar. Album je vydáno samotnou kapelou Circus Brothers, fanoušci si ho mohou pořídit fyzicky na koncertech nebo objednat na www.merchshop.cz.
Foto: archiv Circus Brothers
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery
18.04.

Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery

Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí...


Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem
18.04.

Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem

Dvě novinky přináší havířovská kapela Nebe. Tou nepříjemnou je rušení letních koncertů, protože zpěvák Petr Harazin...


Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent
16.04.

Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent

Hned dva koncerty si pro své české fanoušky připravil americký zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin....


Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let
16.04.

Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let

V pátek 19. dubna vychází na CD a barevném vinylu nové eponymní album kapely Hudba Praha & Michal Ambrož....


Festival United Islands odhaluje první jména
15.04.

Festival United Islands odhaluje první jména

1. června se ulice pražského Karlína promění v hlavní kulturní centrum Prahy. Stane se tak v rámci 16. ročníku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dirty Computer
30.03.

Dirty Computer

» Monáe Janelle

Od posledního alba Electric Lady se zpěvačka Janelle Monáe na více než...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru