Celtic Woman zvedly Prahu ze židlí hned dvakrát

Populární hudební uskupení Celtic Woman má za sebou v Praze svou velkolepou premiéru. Málokomu se podaří vyprodat Kongresové centrum hned nadvakrát. 7. a 8. listopadu se to této fenomenální irské formaci povedlo a svými výkony zvedla publikum v obou vyprodaných koncertech turné Ancient Land ze židlí.

Skupina ušla od svých začátků v roce 2005 kus cesty a do povědomí fanoušků se dostala i díky řadě ocenění. V roce 2017 se dočkala nominace na cenu Grammy, časopis Billboard ji sedmkrát označil za nejlepšího umělce v odvětví world music, prodala deset milionů hudebních nosičů, na koncertech přivítala přes čtyři miliony návštěvníků.

Tři vokalistky a jedna houslistka očarovaly fanoušky hned prvními tóny. Na bezmála dvě hodiny zahalily sál pražského Kongresového centra do mystického hávu krajů a energie Druidů. Je přímo neuvěřitelné, jak synergicky lze propojit starobylé tradice s moderním uměním. Ve svém repertoáru plynule střídají roviny baladické s rytmičtějšími hravými pasážemi, což v celkovém vyznění působí plasticky a kompaktně.Vystoupení čtyř hlavních protagonistek umocňovaly úchvatné choreografie tradičních irských tanců, včetně stepu. To vše za doprovodu unikátních irských hudebních nástrojů jako harfa, dudy či píšťala, v sólovém i orchestrálním předvedení. Magické atmosféře napomohla i decentní elegantní scéna a precizně propracované projekce, s elementy panenské irské přírody a starobylých chrámů. V nejednom okamžiku se tak divák octne mimo realitu, v časoprostoru dob dávno minulých.

Během koncertu zazněly kromě původních keltských skladeb i písně Orinoco Flow, Danny Boy za doprovodu harfy či The Voice, You Raise Me Up, nebo také Somewhere Over The Rainbow s operním nádechem. O příjemné zpestření večera se postaralo sólo dudáka v tradičním kroji, který se za tónů známé Amazing Grace znenadání vynořil z hlediště.

V příběhu Ancient Land se snoubí elegance s patosem, šarm s něhou, hravost s nonšalancí. Rezonující melodie i všudepřítomná mystická energie se tak právem dočkaly ocenění v podobě nadšených ovací publika. Už teď se těšíme na další repete.

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
V případě VlčkoviceFestu platí, že kdo jednou okusí, ten se musí vracet
14.07.

V případě VlčkoviceFestu platí, že kdo jednou okusí, ten se musí vracet

VlčkoviceFest je vyhlášený přátelskou a vstřícnou atmosférou, originálním multižánrovým programem, který...


Irský písničkář se srdcem na dlani se poprvé představí v ČR
13.07.

Irský písničkář se srdcem na dlani se poprvé představí v ČR

Irský písničkář Shane Ó Fearghail je dlouhá léta usazený ve Vídni, ale jeho kořeny jsou víc než čitelné ...


Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu
13.07.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice letos proběhne v komornější variantě s omezenou návštěvnickou kapacitou....


Překvapením Colour Meetingu budou Dubioza Kolektiv
13.07.

Překvapením Colour Meetingu budou Dubioza Kolektiv

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival ​Colour Meeting​.Pod středověkými...


SHVPES po jedenácti letech končí
13.07.

SHVPES po jedenácti letech končí

Anglická metalcorová kapela SHVPES se rozhodla ukončit svoji činnost. Po dvou albech a jedenácti letech.   Kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru