Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov

Prostory pražského Fora Karlín se 19. února 2018 proměnily v tropický ostrov. To specifický fenomén světové hudební scény, Holanďanka Caro Emerald, zavítala v rámci své Emerald Island Tour do Střední Evropy. Pomyslné dveře jejího velkolepého hudebního turné otevřela symbolicky právě Praha, srdce Evropy.

Unikátní jazzová retro princezna

Styl této uhrančivé zpěvačky, přezdívané také „jazzová retro princezna", je naprosto jedinečný a unikátní. Prolíná se v něm jak pop, swing, taneční jazz, tak živočišné rytmy tanga, latina, ska, dub stepu, funku i hip hopu či reggae. To vše je unikátně a citlivě propojeno neviditelným rounem precizně rezonujících rytmů, hravých i vážnějších, baladičtějších i energických, tvořících jakýsi pomyslný most mezi stoletími, 20. a tím současným, 21.

Své velké pražské premiéry se Caro Emerald zhostila naprosto skvostně. Publikum, které na dlouho avizované vystoupení své oblíbenkyně trpělivě čekalo, dokonale naladila nadějná česká předkapela Diva Baara muzikantky Báry Vaculíkové. Ta se hned v úvodu postarala o netradiční překvapení v podobě svého hosta, stepařky Carli Jefferson, čímž společně se svou kapelou připravili důstojné entrée pro hlavní hvězdu večera, Caro Emerald.

Poté už pódium patřilo výhradně této energické dračici, která své fanoušky, jak sama řekla, s radostí provedla svým barevným ostrovem. Svým zářivým charisma je pak naprosto ovládla. O tom, že je to dáma, která svůj vzhled nechce jen tak ošidit, svědčí i fakt, že svůj outfit v průběhu koncertu hned několikrát vyměnila a lze právem konstatovat, že ji to slušelo.

Od kolébání k tanci

V úvodu zpěvačka své publikum na něžných melancholických vlnách blues spíše kolébá a hladí, pak je zas vzápětí chytlavými rytmickými tóny doslova vybízí k tanci. Zaplněné Forum Karlín, kde kromě domácích nechyběli příznivci z řad cizinců, se tak v mžiku proměnilo v tropickou džungli s palmami a plážovými bary, nabitými emocemi a rytmy. S tímto hudebním konceptem úzce korespondovala místy možná trochu kýčovitá, zato však celkově příjemně barevná a hravá scéna.

Zprvu lahodné jemné tóny harfy se pak rozpulzovaly do smyslně živých rytmů havajských, brazilských či mexických pláží, aby se pak přes pomyslnou smyčku časoprostoru chvílemi vracely do dob dávnějších, oděny v hávu swingu a jazzu. Na této ostrovní výpravě, připomínající taneční exotickou dovolenou, se bouřlivě tleskalo, tančilo, skandovalo, zpívalo, křivky přítomných dam i pánů se lahodně vlnily v chytlavých rytmech latiny, tanga, reggae či swingu. Fanoušci přivítali svou oblíbenkyni více než vřele, což sama několikrát otevřeně ocenila a pražskému publiku opakovaně děkovala za tak nečekaně srdečné přijetí.

Autentická hravost a spontánnost

Není pochyb o tom, že zpěvačka multižánrově náročnou rytmiku i melodiku perfektně ovládá. Stejně tak dokonale to umí i se svým publikem. Svou autentickou hravostí a spontánností si své fanoušky umí doslova podmanit a pak proměnit koncertní sál na velký taneční parket. Hravost, rytmika, originalita, které baví, taková je Caro Emerald a publikum ji miluje…
Autor reportáže: Zuzana Juskaninová
Foto: David Neff
GALERIE

Související obsah:

» Caro Emerald bude mít v Praze premiéru, ve Foru Karlín ji doprovodí Diva Baara   (Karel Souček, 12. 02. 2018)
» Flirt v zakouřeném šantánu   (Petr Škrabánek, 21. 11. 2012)
» Zpěvačka Diva Baara hluboce odkryla tvář na svém debutu   (Petr Škrabánek, 28. 12. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Okoř oslaví plnoletost, poblahopřát přijedou Chinaski, Klus nebo Anna K
23.06.

Festival Okoř oslaví plnoletost, poblahopřát přijedou Chinaski, Klus nebo Anna K

Chinaski, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Anna K, Xindl X, TH!S, Mirai a Yo Yo Band. Tento lákavý program nabídne 18. ročník...


První den festivalu Metronome vyvrcholil apokalyptickou show Massive Attack
23.06.

První den festivalu Metronome vyvrcholil apokalyptickou show Massive Attack

Elektro legenda Massive Attack byla logicky hlavní kapelou prvního dne. Tma jejímu vystoupení sluší. Drobných vrcholů...


Neo-souloví The Internet představí v Praze nové album
22.06.

Neo-souloví The Internet představí v Praze nové album

Kalifornská neo-soulová a R&B kapela The Internet zahraje za měsíc poprvé v České republice - 10. července...


Festival Svojšice s Ninou Kraviz a High Contrastem startuje již zítra!
22.06.

Festival Svojšice s Ninou Kraviz a High Contrastem startuje již zítra!

Už tuto sobotu se uskuteční 18. ročník legendárního Festivalu Svojšice. Více jak 30 zahraničních a domácích DJs vystoupí...


Tichá voda je druhým singlem Tomáše Kluse z připravovaného alba SpOlu
22.06.

Tichá voda je druhým singlem Tomáše Kluse z připravovaného alba SpOlu

Balada vypráví o vítězství nad netečností…… Tomáš Klus přichází s druhým singlem z připravovaného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Staying At Tamara’s
22.06.

Staying At Tamara’s

» Ezra George

Britský písničkář George Ezra vydává druhé studiové album Staying At...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru