Caro Emerald přivezla do Prahy svůj exotický ostrov

Prostory pražského Fora Karlín se 19. února 2018 proměnily v tropický ostrov. To specifický fenomén světové hudební scény, Holanďanka Caro Emerald, zavítala v rámci své Emerald Island Tour do Střední Evropy. Pomyslné dveře jejího velkolepého hudebního turné otevřela symbolicky právě Praha, srdce Evropy.

Unikátní jazzová retro princezna

Styl této uhrančivé zpěvačky, přezdívané také „jazzová retro princezna", je naprosto jedinečný a unikátní. Prolíná se v něm jak pop, swing, taneční jazz, tak živočišné rytmy tanga, latina, ska, dub stepu, funku i hip hopu či reggae. To vše je unikátně a citlivě propojeno neviditelným rounem precizně rezonujících rytmů, hravých i vážnějších, baladičtějších i energických, tvořících jakýsi pomyslný most mezi stoletími, 20. a tím současným, 21.

Své velké pražské premiéry se Caro Emerald zhostila naprosto skvostně. Publikum, které na dlouho avizované vystoupení své oblíbenkyně trpělivě čekalo, dokonale naladila nadějná česká předkapela Diva Baara muzikantky Báry Vaculíkové. Ta se hned v úvodu postarala o netradiční překvapení v podobě svého hosta, stepařky Carli Jefferson, čímž společně se svou kapelou připravili důstojné entrée pro hlavní hvězdu večera, Caro Emerald.

Poté už pódium patřilo výhradně této energické dračici, která své fanoušky, jak sama řekla, s radostí provedla svým barevným ostrovem. Svým zářivým charisma je pak naprosto ovládla. O tom, že je to dáma, která svůj vzhled nechce jen tak ošidit, svědčí i fakt, že svůj outfit v průběhu koncertu hned několikrát vyměnila a lze právem konstatovat, že ji to slušelo.

Od kolébání k tanci

V úvodu zpěvačka své publikum na něžných melancholických vlnách blues spíše kolébá a hladí, pak je zas vzápětí chytlavými rytmickými tóny doslova vybízí k tanci. Zaplněné Forum Karlín, kde kromě domácích nechyběli příznivci z řad cizinců, se tak v mžiku proměnilo v tropickou džungli s palmami a plážovými bary, nabitými emocemi a rytmy. S tímto hudebním konceptem úzce korespondovala místy možná trochu kýčovitá, zato však celkově příjemně barevná a hravá scéna.

Zprvu lahodné jemné tóny harfy se pak rozpulzovaly do smyslně živých rytmů havajských, brazilských či mexických pláží, aby se pak přes pomyslnou smyčku časoprostoru chvílemi vracely do dob dávnějších, oděny v hávu swingu a jazzu. Na této ostrovní výpravě, připomínající taneční exotickou dovolenou, se bouřlivě tleskalo, tančilo, skandovalo, zpívalo, křivky přítomných dam i pánů se lahodně vlnily v chytlavých rytmech latiny, tanga, reggae či swingu. Fanoušci přivítali svou oblíbenkyni více než vřele, což sama několikrát otevřeně ocenila a pražskému publiku opakovaně děkovala za tak nečekaně srdečné přijetí.

Autentická hravost a spontánnost

Není pochyb o tom, že zpěvačka multižánrově náročnou rytmiku i melodiku perfektně ovládá. Stejně tak dokonale to umí i se svým publikem. Svou autentickou hravostí a spontánností si své fanoušky umí doslova podmanit a pak proměnit koncertní sál na velký taneční parket. Hravost, rytmika, originalita, které baví, taková je Caro Emerald a publikum ji miluje…
Autor reportáže: Zuzana Juskaninová
Foto: David Neff
GALERIE

Související obsah:

» Caro Emerald bude mít v Praze premiéru, ve Foru Karlín ji doprovodí Diva Baara   (Karel Souček, 12. 02. 2018)
» Flirt v zakouřeném šantánu   (Petr Škrabánek, 21. 11. 2012)
» Zpěvačka Diva Baara hluboce odkryla tvář na svém debutu   (Petr Škrabánek, 28. 12. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Černošskou hudbu jsem si zamilovala,“ říká Marie Rottrová.
10.12.

„Černošskou hudbu jsem si zamilovala,“ říká Marie Rottrová.

Marie Rottrová, která právě absolvuje vánoční miniturné Skořápky ořechů s Václavem Neckářem,letos v říjnu...


Colours of Ostrava představí Mogwai, Xaviera Rudda nebo Rag'n'Bone Mana
10.12.

Colours of Ostrava představí Mogwai, Xaviera Rudda nebo Rag'n'Bone Mana

Hudební festival Colours of Ostrava hlásí další velká jména pro rok 2019: do industriálního areálu Dolních...


Deaf Havana přivezou do Prahy nové album Rituals
10.12.

Deaf Havana přivezou do Prahy nové album Rituals

Britská indie rocková pětice Deaf Havana vydala letos úspěšnou novou, v pořadí pátou desku Rituals, která se jako jediná...


V MeetFactory se slavily narozeniny Transparency International
10.12.

V MeetFactory se slavily narozeniny Transparency International

Transparency International Česká republika (TI) slaví letos dvacáté narozeniny a při této příležitosti...


Krásný ztráty live potěší všechny generace posluchačů
08.12.

Krásný ztráty live potěší všechny generace posluchačů

Po letošní pauze se příští rok vrátí festival Krásný ztráty live, jehož patronem je zpěvák Michal Prokop. Uskuteční se...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru