Bratislavský SHARPE festival se uskuteční již o tomto víkendu

Bratislavské kulturně-kreativní centrum Nová Cvernovka přivítá již tento pátek a sobotu multižánrový festival a konferenci Sharpe. Na návštěvníky čekají více než čtyři desítky koncertů na šesti pódiích a kromě kvalitních vystoupení slovenských i zahraničních interpretů připravili organizátoři i odbornou hudební konferenci. Propracovaný line-up nabízí pestrý průřez současné slovenské i světové produkce od kytarové hudby přes elektroniku, jazzové přesahy nebo progresivní techno až po experimentální tvorbu. 
 
V pátek čekají na návštěvníky koncerty slovenských Catastrofy, Walter Schnitzelsson, Herzog Herzog či FVLCRVM live. Ze zahraničních jmen se představí elektro-popová producentka Giungla, karibik bass z Amsterdamu KUENTA nebo bristolský techno-punk Scalping

Sobota bude patřit skupinám Katarzia & Pjoni, nvmeri, Sisa Fehér a Möbius. Ze zahraničí dorazí Ventolin, Trupa Trupa, svérázná vokální umělkyně MounQup, psychedelický úlet Bert & Friends a mnozí další.Také letos dostane na hlavním pódiu prostor unikátní koncert Ostrov Hudby Live a kromě ohlášeného programu na šesti pódiích se návštěvníci mohou těšit na tajné "Sofar” koncerty v knihovně, spontánní jam sessions v parku a také vystoupení na střeše Nové Cvernovky. 

Denní sobotní program bude věnovaný konferenci pro hudebníky, hudební profesionály a lidi se zájmem o hudební dění. Mezi hosty se objeví osobnosti z hudebního průmyslu, zástupci festivalu, agenti nebo novináři ze Slovenska i zahraničí, kteří ve formě diskusí, přednášek a workshopů otevřou mnohá zajímavá témata. Na programu je manažérský workshop s objevitelem Pink Floydu Petrom Jennerom, listening session se zahraničními novináři (Drowned in Sound, The Quietus), interaktívní přednáška festivalového týmu Pohoda, témata duševního zdraví umělců nebo setkání se zástupci zahraničních festivalů.
Foto: Martina Mlcuchová, Tomáš Kusa, Ftantišek Halas
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí
20.08.

Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval...


Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly
19.08.

Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly

Rappeři Cavalier a Abde, oba pod hlavičkou Championship Music, vydávají nové signly. Abde Trochu lásky a Cavalier...


Plexis vydává legendární TO na vinylu
19.08.

Plexis vydává legendární TO na vinylu

Pražská punková legenda Plexis, která hraje v aktuálním složení Petr Hošek, Dušan Lébl, Martin Švec a Eda Fröhlich, brzy...


Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků
18.08.

Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků

V areálu zasazeném do lesnatého podhradí zříceniny Vlčtejn našlo dočasný azyl několik stovek příznivců...


Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru