Bombardér, tak to je Enola Gay

V sobotu 24. května v Kropáčově Vrutici v místním sále, který patří místnímu pohostinství "U tanečku", se pěkně řádilo a pařilo až do rána. Prostě parádní večer patřil kapele Enola Gay, která vydala své novinkové album Vzpomínka. Muzikanti se rozhodli, že jej představí na svém koncertě a také jej náležitě pokřtí, aby bylo na co dlouho vzpomínat. A my si myslíme, že se to povedlo! Ale nebudeme předbíhat a začneme hezky od začátku.

Večer ve znamení rocku

Během tohoto večera se na pódiu představily celkem čtyři kapely, kdy každá si odehrála asi tak padesátiminutový koncert. Jako první vystoupila formace Barruth. Ta si skvěle vedla i bez basáka, který se nemohl této akce zúčastnit. Jako druhá dostala prostor skupina Gate 2017 a i ta měla v sále své fanoušky a příznivce. Večer začal dostávat tu správnou rockovou atmosféru a sál se pomalu zaplňoval.

Po 22. hodině začaly přípravy a na pódium přišla zazpívat dvě skladby zpěvačka X Factoru Monika Agrebi. Její skladby Anděl tvůj a cover od Accept potěšily všechny v sále. Poté nastal čas, aby na pódium přišla hlavní kapela večera Enola Gay.... Ta to hned úvodem pěkně rozjela první skladbou z cd Vzpomínka - Tanec prokletých duší a na parketě bylo hned narváno! Všichni si užívali a začalo to v kotli pěkně vřít! Jako druhý zazněl Protest a dál se pokračovalo například skladbami Zpověď, Kůň na zítra, Pláč....Po 23. hodině nastala chvíle, kdy byl oznámen křest a na pódium postupně chodili hosté.

Křtilo se stylově "šampaňským"

Zpěvačka Monika Agrebi, výtvarník a autor obalu desky Petr Polášek, modelka a finalistka Miss Agro 2014 ZuzanaGalajdová a jako poslední nejmenší a zároveň největší host večera - herec a bavič Jiří Krytinář.

Tito všichni společně s kapelou Enola Gay pokřtili album Vzpomínka. Šampaňské doslova teklo proudem nejen do připravených skleniček, ale i do prvních řad fanoušků přímo pod pódiem. Pár slov řekli postupně všichni, ale hlavní slovo nakonec dostal host večera Jiří Krytinář. A určitě se vzpomínat bude hezky dlouho! Hlavně pár vyvolených, kteří dostali spoustu dárečků vylosovaných v tombole, včetně hlavní výhry, elektrické kytary.

Přišel Houmles a nakonec i otrok

Hned poté, jak se rozdala tombola a její výhry potěšily spoustu fanoušků, koncert pokračoval. Kluci z kapely Enola Gay to rozjeli doslova na plné obrátky! Představili novinkové skladby jmenovitě například Houmles, Tedův soud či Prolhaná.... Jako poslední měla být skladba Vzpomínka, ale následovala ještě jedna navíc pro neodbytné fanoušky a to písnička Otrok.

Prostě skvělý večer s úžasnou atmosférou, která tady panovala až do úplného konce, do něhož patřily se svým vystoupením kapely Ty krávo a Theron. Hrálo se ještě dlouho a úplný konec byl až dvě hodiny po půlnoci. Celý průběh večera je zdokumentován v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Enola Gay pomalu, ale jistě vystrkuje rohy   (Petr Škrabánek, 06. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty
23.02.

Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty

Ačkoli poslední materiál KRY ještě úplně nevychladl a právě písně z něj dobývají přízeň návštěvníků probíhajícího...


Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné
23.02.

Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné

Na jaře nás čeká velmi zajímavé metalcorové turné dvojice českých kapel. Do tandemu vyrazí valašskomeziříčská...


Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Drag
23.02.

Drag

» Lazer Viking

Očekávaná třetí studiová deska Lazera Vikinga na sebe nechala čekat nakonec...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru