Bombardér, tak to je Enola Gay

V sobotu 24. května v Kropáčově Vrutici v místním sále, který patří místnímu pohostinství "U tanečku", se pěkně řádilo a pařilo až do rána. Prostě parádní večer patřil kapele Enola Gay, která vydala své novinkové album Vzpomínka. Muzikanti se rozhodli, že jej představí na svém koncertě a také jej náležitě pokřtí, aby bylo na co dlouho vzpomínat. A my si myslíme, že se to povedlo! Ale nebudeme předbíhat a začneme hezky od začátku.

Večer ve znamení rocku

Během tohoto večera se na pódiu představily celkem čtyři kapely, kdy každá si odehrála asi tak padesátiminutový koncert. Jako první vystoupila formace Barruth. Ta si skvěle vedla i bez basáka, který se nemohl této akce zúčastnit. Jako druhá dostala prostor skupina Gate 2017 a i ta měla v sále své fanoušky a příznivce. Večer začal dostávat tu správnou rockovou atmosféru a sál se pomalu zaplňoval.

Po 22. hodině začaly přípravy a na pódium přišla zazpívat dvě skladby zpěvačka X Factoru Monika Agrebi. Její skladby Anděl tvůj a cover od Accept potěšily všechny v sále. Poté nastal čas, aby na pódium přišla hlavní kapela večera Enola Gay.... Ta to hned úvodem pěkně rozjela první skladbou z cd Vzpomínka - Tanec prokletých duší a na parketě bylo hned narváno! Všichni si užívali a začalo to v kotli pěkně vřít! Jako druhý zazněl Protest a dál se pokračovalo například skladbami Zpověď, Kůň na zítra, Pláč....Po 23. hodině nastala chvíle, kdy byl oznámen křest a na pódium postupně chodili hosté.

Křtilo se stylově "šampaňským"

Zpěvačka Monika Agrebi, výtvarník a autor obalu desky Petr Polášek, modelka a finalistka Miss Agro 2014 ZuzanaGalajdová a jako poslední nejmenší a zároveň největší host večera - herec a bavič Jiří Krytinář.

Tito všichni společně s kapelou Enola Gay pokřtili album Vzpomínka. Šampaňské doslova teklo proudem nejen do připravených skleniček, ale i do prvních řad fanoušků přímo pod pódiem. Pár slov řekli postupně všichni, ale hlavní slovo nakonec dostal host večera Jiří Krytinář. A určitě se vzpomínat bude hezky dlouho! Hlavně pár vyvolených, kteří dostali spoustu dárečků vylosovaných v tombole, včetně hlavní výhry, elektrické kytary.

Přišel Houmles a nakonec i otrok

Hned poté, jak se rozdala tombola a její výhry potěšily spoustu fanoušků, koncert pokračoval. Kluci z kapely Enola Gay to rozjeli doslova na plné obrátky! Představili novinkové skladby jmenovitě například Houmles, Tedův soud či Prolhaná.... Jako poslední měla být skladba Vzpomínka, ale následovala ještě jedna navíc pro neodbytné fanoušky a to písnička Otrok.

Prostě skvělý večer s úžasnou atmosférou, která tady panovala až do úplného konce, do něhož patřily se svým vystoupením kapely Ty krávo a Theron. Hrálo se ještě dlouho a úplný konec byl až dvě hodiny po půlnoci. Celý průběh večera je zdokumentován v přiložené fotogalerii.

GALERIE

Související obsah:

» Enola Gay pomalu, ale jistě vystrkuje rohy   (Petr Škrabánek, 06. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
První den The Legends Rock Fest zažil pořádnou dávku Zemětřesení
22.07.

První den The Legends Rock Fest zažil pořádnou dávku Zemětřesení

Celkem po osmé otevřel festival své brány fanouškům, ale poprvé měl k dispozici celý areál! The...


Multižánrový festival Colour Meeting zve do Poličky
21.07.

Multižánrový festival Colour Meeting zve do Poličky

Příští víkend, tedy 26. a 27. července, se v krásném městečku Polička uskuteční již šestnáctý...


Muzikál Jesus Christ Superstar byl u nás uveden před pětadvaceti lety
19.07.

Muzikál Jesus Christ Superstar byl u nás uveden před pětadvaceti lety

Je to přesně pětadvacet let, co se v pražském Divadle Spirála konala česká premiéra rockového...


Anthems přicházejí s novým singlem Patience
19.07.

Anthems přicházejí s novým singlem Patience

Patience je název nového singlu pražské metalcorové kapely Anthems. Syrovou, energií nabitou, dynamickou...


Bubeník Pink Floyd Nick Mason vystoupí v Praze již příští čtvrtek
18.07.

Bubeník Pink Floyd Nick Mason vystoupí v Praze již příští čtvrtek

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason a jeho Saucerful of Secrets přiváží do Prahy atmosféru prvních desek...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Půlnoční vlak Michala Tučného
21.07.

Půlnoční vlak Michala Tučného

» Jelen

„Je to víc než deska coververzí. Vracíme se tam, kde jsme jako malí sami brali,"...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru