Bigbítové a rockové dunění v paláci Akropolis nejen s Veterány studené války

Sobota 14. října byla pro mnohé fanoušky velkým důvodem jít na poctivej bigbít právě do paláce Akropolis. Dveře této legendární budovy se otevřely před devatenáctou hodinou, aby mohl začít naplánovaný program včas.

Společenský večer přátel Oty Petřiny a Zdeňka Juračky mohl začít

Úvod večera patřil kapele Bacily v čele se zpěvákem Václavem Neckářem. Na české hudební scéně působí již od roku 1971. Každý určitě ví, že skladatel, kytarista, textař a zpěvák Ota Petřina se v kapele podílel na stěžejních albech Tomu, kdo nás má rád (1974)a Planetárium (1977) a po roce 1989 se ve velké míře s kapelou Bacily koncertoval. Večer palácem Akropolis zněly mezi prvními skladby Láska ztracená nebo Všechno je jenom jednou, které byly právě od Oty Petřiny.

Jako druhý host Veteránů studené války byla zpěvačka Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Jiřího George Hrubeše, Illuminati.ca. Ti svůj půlhodinový set věnovali rockové legendě, kytaristovi Zdeňkovi Juračkovi. Ten po boku zpěvačky vystupoval již v kapele Heval a opět se sní sešel právě ve formaci Illuminati.ca. Samozřejmě nechyběla skladba jen pro něj jako pozdrav tam nahoru…. Nebe rockem zní

Milášek se rozezněl zcela zaplněným sálem

Veteráni studené války v aktuálním složení Jiří Růžek (Vítkovo kvarteto), Petr Mráz (Vítkovo kvarteto)
Petr Váňa (Všichni Svatí), Miloš Rábl (Bacily Václava Neckáře), Jarda Petrásek (Bacily Václava Neckáře)
a Pavel Jiroušek,
touto úvodní skladbou večera se přivítali s fanoušky, kteří si tuto příležitost nemohli nechat ujít! Jak řekl Jiří Růžek, není to koncert, je to společenský večer přátel Oty Petřiny a Zdeňka Juračky! Hned po stejnojmenné skladbě poslal Zdeňkovi a Otovi pozdrav a poděkování tam nahoru….Oslovit muzikanty a vzkřísit Veterány studené války byl skvělý nápad. Každý kdo zde byl, si všechny skladby pobrukoval společně s kapelou.Sovy, Jedu třídou dál, Zběsilost, Kampou se toulám, jsou a budou pořád jedinečné.

Kde jsou Veteráni, nesmí chybět Vítkovo kvarteto!

Přesně tak, druhá polovina večera patřila právě Vítkáčům. Jejich humor každý určitě zná a tady to pořádně rozbalili jako za starých časů a to bez jakékoliv velké přípravy, jak řekl i Jirka Růžek. S lahví Jacka v ruce dorazil na pódium i Igor. Drát v uchu, Bigbítový dunění, Diskotéka, Pizza gril, Bróňa s Máňou a nechyběl samozřejmě i Pražskej démon, hitovky co zněly narvaným sálem. Zkrátka parádní bigbítový večer, který potěšil každého, kdo nezaváhal a dorazil! V přiložené galerii najdete spoustu fotografií, které vám připomenout jak to bylo skvělý! 

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Členové anglo-americké kapely The Dog Fight se potkali v Praze, nyní vydávají debut
19.01.

Členové anglo-americké kapely The Dog Fight se potkali v Praze, nyní vydávají debut

Muzikanti Ian Kelosky (USA), Guy Bennett (UK) a Matt Petrarca (USA) jsou členové skupiny The Dog Fight, kteří sdílejí společnou...


George Ezra a jeho nový singl Paradise
19.01.

George Ezra a jeho nový singl Paradise

Britský písničkář George Ezra dnes oznámil vydání svého dlouho očekávaného druhého studiového...


Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma
19.01.

Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma

Nejspíš nikdo neudělal pro popularizaci jazzu ve 21. století tolik, co Jammie Cullum. Historicky nejprodávanější jazzový...


Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou
19.01.

Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou

Milovníci akustického popu již určitě zaregistrovali kapelu Potichu, která právě vydává na vinylech i CD své debutové...


Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět
19.01.

Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět

Oscar Benton natočil nové album ‘I Am Back’ spolu s kytaristou Johnny Laporte v dětském domově,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poruba
12.01.

Poruba

» Nohavica Jaromír

Jarek Nohavica přichází s novinkovým autorským počinem nazvaným úderně...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru