Berenika Kohoutová uvádí další sólový singl Holka roku

Klip k novince režírovala Bereniky sestra a ukazuje autentické ženy v tradičních i netradičních rolích

Po velkém úspěchu hitu Dělám stojky, přichází Berenika Kohoutová s dalším sólovým singlem, který předznamenává stejnojmenné album. Své sólové album Holka roku Berenika Kohoutová právě dokončuje. Vyjde v listopadu u Universal Music, jeho producentem je známý Jiří Burian, vyhledávaný jak na popové, tak na indie scéně. Předtím však zpěvačka některé písně představí naživo se svou zbrusu novou kapelou 18. října v pražském Paláci Akropolis.

V jarním singlu Dělám stojky byla velkou inspirací současná rapová scéna, v novince Holka roku hraje prim nosná melodická linka. Podle režisérky klipu, kterým je zpěvaččina sestra, dokumentaristka Rozálie Kohoutová, jde o jasný hit. „S námětem na klip jsem přišla já a přivedla k němu ségru. Vždycky jsme spolu chtěly něco dělat a klip se tak nějak nabízel. Od začátku jsme se shodly, co v něm chceme. Přály jsme si, aby to byl trochu bizár. A myslím, že se nám to povedlo splnit dokonale!"směje se Berenika. Sesterská spolupráce dala vzniknout nápaditému videu, ve kterém vidíme ženy nejrozmanitějších rolí – od těch všedních (uklízečka, kuchařka) až po ty pro něžné pohlaví netradiční, jako jsou kulturistka či hasička.

„Natáčelo se ve Futuru, ale prostory možná téměř nepoznáte, protože jsou zahaleny do blyštivých dekorací. Záleželo nám na tom, aby holky, které v klipu vystupují, opravdu byly tím, co předvádějí. Až na asi dvě výjimky se nám to podařilo dodržet. Baletka je opravdu baletkou, uklízečka uklízečkou, kuchařka Lea Skalová se účastnila kulinářské soutěže, kámoška Marika Šopovská je moje skutečná kámoška,"upřesňuje Berenika. 

Její sestra Rozálie oceňuje, jak přirozeně natáčení probíhalo. Ukázala se prý během něj výhoda toho, že Berenika je nejen zpěvačka, ale i výborná herečka.„Vzhledem k tomu, že v klipu vystupuje hodně holek, jsme se občas dostali do časového presu. Berenika vše zahrála skvěle maximálně na tři pokusy. To mi hodně šetřilo čas i nervy,"pochvaluje si. A jaké vlastně bylo režírovat vlastní sestru?„Bylo to fajn, mohla jsem si občas dovolit i trochu sesterské prudy. Třeba si zakřičet 'Bereeeeenika na plac', místo toho, abych se snažila neurazit formální větou: „Slečno Kohoutová, kdybyste náhodou už měla chuť jít hrát, my jsme už všichni připraveni,"dodává s nadsázkou režisérka. Před natáčením byly navíc obě Kohoutové společně na dovolené, kde všechny detaily naplánovaly a ještě se u toho bavily.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru