Beatles

I když kapela The Beatles již desítky let neexistuje, ve světě jsou stále miliony fanoušků této legendy, kteří lačně vyhlížejí každý další hudební nosič, který od této kapely vyjde. Zatímco v minulých létech se dočkal remasterovaných vydání desek a kompilací na CD, začátkem září bude Beatlemánie přikrmena celou řadou exkluzivních vinylů…   V době, kdy The Beatles začínali, natáčely se veškeré hudební záznamy v audio formátu mono. I když postupem času přišlo stereo a legendární kapela své desky začala natáčet v obou verzích, stále byl pro Paula McCartneyho, Johna Lennona, George Harrisona a Ringo Starra primární ten první. Již začátkem září tak vyjde velký box vinylů, který oslavuje právě audio formát mono…   Na speciálním 180-gramovém vinylu se objeví remasterované verze studiových desek Please Please Me, With The Beatles, A Hard Day's Night, Beatles For Sale, Help!, Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, americká kompilace Magical Mystery Tour, dvojalbum The Beatles a trojalbum Mono Masters, tedy kolekce songů, které nikdy nevyšly na žádném z řadových alb. Každý ze zmiňovaných titulů bude k mání samostatně, pro ty, kteří je budou chtít mít pěkně pohromadě, bude k dispozici i speciální box čítající čtrnáct desek, které doplní i nádherná, více než stostránková kniha…   Zajímavý je především precizní způsob, jakým došlo k remasterovaní výše uvedených desek. Zatímco v roce 2009, kdy alba vyšla v restaurované podobě na CD, se pracovalo s digitálními remastery, pro letošní vydání na vinylu se vycházelo z analogových masterů na páskách. Aby byl dojem z celé práce naprosto autentický, celý zákrok navíc probíhal přímo ve studiích Abbey Road, tedy na místě, kde The Beatles většinu svých desek natočili, stříhali i remasterovali…   Na velmi složitý a měsíce intenzivní práce trvající úkon dohlíželi ti nejpovolanější - Sean Magee a Steve Berkowitz, tedy dvě hudební kapacity, které za svou práci se zvukovými záznamy získaly i prestižní ceny Grammy. Ti pro letošní master nevyužili žádné digitální technologie, které se dnes běžně pro obdobné úkony používají, ba naopak sáhli po stejném procesu masteringu jako v 60. letech…   Celý projekt The Beatles Get Back To Mono tak rozhodně není nějakou recyklací již vydaných nahrávek, jde naopak o ojedinělou možnost konečně slyšet autentický a ničím nepřikrášlovaný zvuk dobových nahrávek The Beatles, které posluchače vrátí v čase o několik desítek let zpět…   Nenechte si ujít vydání legendárních vinylových desek The Beatles v audio formátu mono! Komplet obsahující čtrnáct kousků obohacený knihou i separátní vydání každé desky je na programu již v pondělí 8. září! Celé opět pod hlavičkou labelu Universal Music!   http://www.thebeatles.com https://www.facebook.com/thebeatles


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival pro židovskou čtvrť Boskovice spouští předprodej na svůj 28. ročník
06.12.

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice spouští předprodej na svůj 28. ročník

Dvacátý osmý ročník Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice zahajuje předprodej a představuje vizuál pro rok 2020....


Aerosmith se příští rok znovu podívají do Prahy
06.12.

Aerosmith se příští rok znovu podívají do Prahy

Rocková legenda z Bostonu Aerosmith se po třech letech vrací do Evropy a po deseti letech navštíví také Českou...


Legendární Sian Evans se spolu s Kosheen vrací do Prahy
05.12.

Legendární Sian Evans se spolu s Kosheen vrací do Prahy

Živá hudební formace, která formovala tvář světové hudební scény na začátku milénia, bristolští...


První hvězdou Colours of Ostrava 2020 jsou Twenty One Pilots
05.12.

První hvězdou Colours of Ostrava 2020 jsou Twenty One Pilots

Americká kapela Twenty One Pilots, která patří k největším jménům současné světové hudební scény,...


„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru