Beatles

I když kapela The Beatles již desítky let neexistuje, ve světě jsou stále miliony fanoušků této legendy, kteří lačně vyhlížejí každý další hudební nosič, který od této kapely vyjde. Zatímco v minulých létech se dočkal remasterovaných vydání desek a kompilací na CD, začátkem září bude Beatlemánie přikrmena celou řadou exkluzivních vinylů…   V době, kdy The Beatles začínali, natáčely se veškeré hudební záznamy v audio formátu mono. I když postupem času přišlo stereo a legendární kapela své desky začala natáčet v obou verzích, stále byl pro Paula McCartneyho, Johna Lennona, George Harrisona a Ringo Starra primární ten první. Již začátkem září tak vyjde velký box vinylů, který oslavuje právě audio formát mono…   Na speciálním 180-gramovém vinylu se objeví remasterované verze studiových desek Please Please Me, With The Beatles, A Hard Day's Night, Beatles For Sale, Help!, Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, americká kompilace Magical Mystery Tour, dvojalbum The Beatles a trojalbum Mono Masters, tedy kolekce songů, které nikdy nevyšly na žádném z řadových alb. Každý ze zmiňovaných titulů bude k mání samostatně, pro ty, kteří je budou chtít mít pěkně pohromadě, bude k dispozici i speciální box čítající čtrnáct desek, které doplní i nádherná, více než stostránková kniha…   Zajímavý je především precizní způsob, jakým došlo k remasterovaní výše uvedených desek. Zatímco v roce 2009, kdy alba vyšla v restaurované podobě na CD, se pracovalo s digitálními remastery, pro letošní vydání na vinylu se vycházelo z analogových masterů na páskách. Aby byl dojem z celé práce naprosto autentický, celý zákrok navíc probíhal přímo ve studiích Abbey Road, tedy na místě, kde The Beatles většinu svých desek natočili, stříhali i remasterovali…   Na velmi složitý a měsíce intenzivní práce trvající úkon dohlíželi ti nejpovolanější - Sean Magee a Steve Berkowitz, tedy dvě hudební kapacity, které za svou práci se zvukovými záznamy získaly i prestižní ceny Grammy. Ti pro letošní master nevyužili žádné digitální technologie, které se dnes běžně pro obdobné úkony používají, ba naopak sáhli po stejném procesu masteringu jako v 60. letech…   Celý projekt The Beatles Get Back To Mono tak rozhodně není nějakou recyklací již vydaných nahrávek, jde naopak o ojedinělou možnost konečně slyšet autentický a ničím nepřikrášlovaný zvuk dobových nahrávek The Beatles, které posluchače vrátí v čase o několik desítek let zpět…   Nenechte si ujít vydání legendárních vinylových desek The Beatles v audio formátu mono! Komplet obsahující čtrnáct kousků obohacený knihou i separátní vydání každé desky je na programu již v pondělí 8. září! Celé opět pod hlavičkou labelu Universal Music!   http://www.thebeatles.com https://www.facebook.com/thebeatles


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově
05.07.

Nová pražská letní scéna vznikla na Žižkově

Mezi Vítkovem a křižovatkou Ohrada na pražském Žižkově se v době koronavirové pandemie pilně pracovalo...


Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů
03.07.

Písničkář Láska si na Desku přizval řadu známých hostů

Jeden z nejaktivnějších písničkářů současnosti, Láska, vydává debutové album s názvem Deska. Obsahuje již...


Colour Meeting v Poličce láká především na hvězdy tuzemské scény
03.07.

Colour Meeting v Poličce láká především na hvězdy tuzemské scény

Již sedmnáctý ročník multižánrového festivalu Colour Meeting proběhne v Poličce ve dnech 24 .– 25. července...


Parkway Drive podpálí Forum Karlín
03.07.

Parkway Drive podpálí Forum Karlín

Polovina roku za námi a přeci jen to špatné se v dobré obrací. Parkway Drive oznámili pražskou zastávku...


Norská rusovláska Kari Rueslatten vydala novou folk-rockovou kolekci ve svém jazyce
03.07.

Norská rusovláska Kari Rueslatten vydala novou folk-rockovou kolekci ve svém jazyce

Norská zpěvačka Kari Rueslatten, která se na evropské rockové i metalové scéně objevuje už téměř 30...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru