As I Lay Dying pojmenovali svou sedmou studiovku

Americká metalcorová kapela As I Lay Dying 20. září vydá svoje sedmé studiové album, které pojmenovali "Shaped by Fire". Kapelu podpořil německý labelový gigant Nuclear Blast a pod ním nyní vyšel i videoklip k titulní písni. Prvním singlem k desce byla skladba „Redefined".


As I Lay Dying v minulosti vydávali nové desky jako na běžícím pásu a během prvních jedenácti let existence kapely vydali hned 6 alb. Poslední "Awakened" vyšlo v roce 2012 a poté se kapela dostala do problémů. Resp. problém měl pouze zpěvák Tim Lambesis, který měl údajně plánovat vraždu své manželky a v roce 2014 byl odsouzen k šesti letům ve vězení. Ostatní členové kapely se od činů zpěváka okamžitě distancovali, vyjádřili nulový zájem s Lambesisem dále v budoucnu spolupracovat a založili novou kapelu Wovenwar.

V roce 2016 byl Tim Lambesis propuštěn za vzorné chování a o několik měsíců později se udobřil i se svými spoluhráči, kteří všichni svorně tvrdí, že se jejich frontman změnil a stal se z něj dobrý člověk. V nezměněné sestavě vydali 8. června 2018 nový singl „My Own Grave", který jak již název napovídá je Lambesisovo pokání. Tato skladba však zůstane jako samostatný singl a na nové desce "Shaped by Fire", ani na žádné jiné se údajně nikdy neobjeví.

První oznámený koncert po Lambesisově propuštění byl vyprodán za necelé čtyři minuty a podobně na tom byl i loňský listopadový koncert v Praze. Beznadějně vyprodaná turné značí, že spoustu fanoušků zpěvákovi odpustilo a dalo mu druhou šanci, stejně jako jeho spoluhráči v kapele. Najde se ale mnoho takových, kteří tento názor nesdílejí. Například stránka MetalSucks oznámila, že o kapele odmítá dále informovat.


As I Lay Dying situaci komentují: „Jsme nesmírně vděčni, že jsme z nejhorších okamžiků naší historie našli pozitivní odhodlání. Předchozí kapitolou naší cesty byla hluboká, pronikavá bolest. Následující roky nás našly na různých cestách - to vše pomalu vedlo k růstu, uzdravení a usmíření. Společným cílem As I Lay Dying je šířit poselství naděje pro všechny prostřednictvím posilňující hudby. Skláníme se před ohromnou podporou, kterou jsme dosud dostali od našich rodin, přátel a fanoušků.

Pro vydání nové desky "Shaped By Fire" jsme poctěni, že jsme mohli spojit síly s Nuclear Blast. Jejich odkaz a přínos na scéně je bezesporu neuvěřitelný a jsme tedy hrdí, že nyní jejich label můžeme nazvat domovem. Jsme vděční za jejich podporu a nadšení a společně se těšíme, až vypustíme nejlepší AILD desku na svět! Těšíme se, až se potkáme s našimi fanoušky na cestách během turné po Latinské Americe, Evropě i USA."

As I Lay Dying vystoupí 4. říjne v pražském Forum Karlín. Společnost jim budou dělat deathcoroví Chelsea Grin, metalcoroví Unearth a Fit for a King.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru