Aerodrome festival předvedl v Týnci nadupanou mega jízdu

Aerodrome festival na letišti v Panenském Týnci, zvládl svou premiéru ve dnech 28.-30. června více než bravurně. Ve třídenním multižánrovém hudebním maratonu předvedl barevnou přehlídku světové i domácí hudební scény. Letištěm burácely tóny rocku, popu i alternativy. Známé tváře i nováčci se představili na dvou hlavních a několika menších stageích. Kdo u toho byl, rozhodně neprohloupil, akce to byla přímo megalomanská.

Kromě věhlasných tahounů jako Lana Del Rey, Macklemore, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour či Parkway Drive nechyběli i domácí interpreti jako Lenny, Celeste Buckingham, Atmo, Mirai, Voxel či Lake Malawi. Vystoupili také Silverstein, Halestorm, Kodaline, Nine Inch Nails, Tommy Cash, Parkway Drive, Milky Chain, Offenbach a nepřeberná řada dalších.

Lze říct, že organizačně to byla akce poměrně solidně zvládnuta. Jako hlavní pozitivum vnímám plynulou návaznost vystoupení na dvou hlavních pódiích, takže od jednoho interpreta se šlo krásně přemístit hned k tomu dalšímu. Oceňuji rovněž přívětivé a různorodé zázemí chill out zóny, včetně mini bazénu a občerstvení, nabízející chvilku relaxu, stranou od hlavního dění festivalu, možnost ponořit se do oázy klidu a pohody. Návštěvníci tak kromě intenzivních hudebních zážitků mohli potěšit i své chuťové buňky. Výběr je rozhodně neošidil, ceny byly ale značně vyšší, jak už to bývá na podobných akcích zvykem. Nechybělo merchandise zázemí pro skalné fanoušky a také různé atrakce, z nichž snad největší adrenalin přinesl návštěvníkům kromě U-rampy zejména větrný tunel od Hurricane Factory.Celý festival se nesl v duchu bezhotovostních online čipových terminálů, což značně komplikovalo logistiku plateb a zbytečně obíralo o čas i energii, jak prodejce, tak návštěvníky akce. Vyhnout se frontám úplně nešlo, přesto to celkový dojem z akce nezkazilo. Patří to k celkové atmosféře festivalů. Nutno rovněž říct, že parkování po závěrečných vystoupeních nebylo úplně zvládnuté. Pro mnohé to byla značná zkouška trpělivosti, ale budiž to organizátorům prominuto. 

Přinést v tak krátké době na jedno místo, navíc mimo Prahu, stranou od veřejné dopravy, tolik hvězdných interpretů jako na Aerodromu vystoupilo, je bezesporu odvážný počin. Skandující a tančící davy, převážně z řad cizinců, potvrdily, že od začátku až do konce to byla nadupaná rezonující turbo jízda, která si rozhodně zaslouží další repete.
foto: David Webr a Zuzana Juskaninová
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty
23.02.

Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty

Ačkoli poslední materiál KRY ještě úplně nevychladl a právě písně z něj dobývají přízeň návštěvníků probíhajícího...


Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné
23.02.

Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné

Na jaře nás čeká velmi zajímavé metalcorové turné dvojice českých kapel. Do tandemu vyrazí valašskomeziříčská...


Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Drag
23.02.

Drag

» Lazer Viking

Očekávaná třetí studiová deska Lazera Vikinga na sebe nechala čekat nakonec...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru