Aerodrome festival předvedl v Týnci nadupanou mega jízdu

Aerodrome festival na letišti v Panenském Týnci, zvládl svou premiéru ve dnech 28.-30. června více než bravurně. Ve třídenním multižánrovém hudebním maratonu předvedl barevnou přehlídku světové i domácí hudební scény. Letištěm burácely tóny rocku, popu i alternativy. Známé tváře i nováčci se představili na dvou hlavních a několika menších stageích. Kdo u toho byl, rozhodně neprohloupil, akce to byla přímo megalomanská.

Kromě věhlasných tahounů jako Lana Del Rey, Macklemore, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour či Parkway Drive nechyběli i domácí interpreti jako Lenny, Celeste Buckingham, Atmo, Mirai, Voxel či Lake Malawi. Vystoupili také Silverstein, Halestorm, Kodaline, Nine Inch Nails, Tommy Cash, Parkway Drive, Milky Chain, Offenbach a nepřeberná řada dalších.

Lze říct, že organizačně to byla akce poměrně solidně zvládnuta. Jako hlavní pozitivum vnímám plynulou návaznost vystoupení na dvou hlavních pódiích, takže od jednoho interpreta se šlo krásně přemístit hned k tomu dalšímu. Oceňuji rovněž přívětivé a různorodé zázemí chill out zóny, včetně mini bazénu a občerstvení, nabízející chvilku relaxu, stranou od hlavního dění festivalu, možnost ponořit se do oázy klidu a pohody. Návštěvníci tak kromě intenzivních hudebních zážitků mohli potěšit i své chuťové buňky. Výběr je rozhodně neošidil, ceny byly ale značně vyšší, jak už to bývá na podobných akcích zvykem. Nechybělo merchandise zázemí pro skalné fanoušky a také různé atrakce, z nichž snad největší adrenalin přinesl návštěvníkům kromě U-rampy zejména větrný tunel od Hurricane Factory.Celý festival se nesl v duchu bezhotovostních online čipových terminálů, což značně komplikovalo logistiku plateb a zbytečně obíralo o čas i energii, jak prodejce, tak návštěvníky akce. Vyhnout se frontám úplně nešlo, přesto to celkový dojem z akce nezkazilo. Patří to k celkové atmosféře festivalů. Nutno rovněž říct, že parkování po závěrečných vystoupeních nebylo úplně zvládnuté. Pro mnohé to byla značná zkouška trpělivosti, ale budiž to organizátorům prominuto. 

Přinést v tak krátké době na jedno místo, navíc mimo Prahu, stranou od veřejné dopravy, tolik hvězdných interpretů jako na Aerodromu vystoupilo, je bezesporu odvážný počin. Skandující a tančící davy, převážně z řad cizinců, potvrdily, že od začátku až do konce to byla nadupaná rezonující turbo jízda, která si rozhodně zaslouží další repete.
foto: David Webr a Zuzana Juskaninová
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Gaia Mesiah museli přesunout vydání alba i turné
21.09.

Gaia Mesiah museli přesunout vydání alba i turné

Temperamentní kapela Gaia Mesiah i její fanoušci se těšili na nové album i velké koncertní turné, ale bohužel...


Jazz Groove Brno je nový Moravia Music Fest!
21.09.

Jazz Groove Brno je nový Moravia Music Fest!

Brnenský medzinárodný festival oslavujúci hudbu zmenil nielen názov ale aj poriadne roztriasol všetkých nadšencov jazzu,...


Na novice Chamaleo přináší Never Sol melancholic slow synth darkpop
20.09.

Na novice Chamaleo přináší Never Sol melancholic slow synth darkpop

Před pěti lety se debut producentky a zpěvačky Sáry Vondráškové alias Never Sol s názvem Under Quiet setkal...


Jan P. Muchow & The Antagonists vyráží na klubové turné
20.09.

Jan P. Muchow & The Antagonists vyráží na klubové turné

Po několika ojedinělých vystoupeních se výrazná persóna domácí hudební scény a jeden z nejoceňovanějších...


Ed Sheeram vyrazí na turné do Evropy. Nechybí Praha ani Sziget.
20.09.

Ed Sheeram vyrazí na turné do Evropy. Nechybí Praha ani Sziget.

Ed Sheeran je první hvězdou v programu Szigetu 2019. Obří festival se koná od 7. srpna do 13. srpna v maďarské metropoli...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Shadow Theory
02.09.

The Shadow Theory

» Kamelot

The Shadow Theory je dvanácté studiové album americké poweremetalové kapely Kamelot. Vydáno...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru