5. ročník festivalu The Legends Rock Fest, 2. den

Sobota okolo jedenácté hodiny je pro někoho z návštěvníků ještě půlnocí. Totiž po předchozím dni, kdy poslední koncert odezněl jednu hodinu po půlnoci se není čemu ani divit. Přesto se pod pódiem sešlo dostatek fanoušků, aby podpořili kapelu Fénix z Jičína, která vznikla v roce 1999. Zazněly skladby Vstávej a pojď, Děti zkázy, ale i nová skladba Bílá košile a rozloučili se skladbou Na Vlachovce. V okolí jsem zaslechla jak si návštěvníci vyměňují názory a zaslechla jsem debatu, která potvrdila, že Fénix byla dobrá volba. Jejich koncert měl tu potřebnou energii, kterou všichni tolik potřebovali po předchozím dni. Jako druhá byla pražská formace Five O'clock Teakterá na festivalu vystoupila poprvé. Na jejich stránkách najdete, že jsou šestičlenná banda výrostků z ulic pražskejch periferií zformovaná roku 2006. Na svejch koncertech odpalujou energickou smršť nekompromisně zkreslenejch kytar, drtivý basy a úderný rytmiky. To všechno je navíc povzneseno duem frontmanů na úplně jinej level, než jste zvyklí." Myslím, že tyhle věty jsou víc než výstižný. Jejich koncert byl opravdu smrští, která zanechala stopy určitě v každém kdo pod pódiem stál.Další kdo na pódiu tohoto festivalu stál úplně poprvé byla další parta muzikantů z Turnova. Kapela De Bill Heads vznikla v roce 1996. Mají na svém kontě čtyři alba, z nichž to poslední Mockba Nostra, vydala kapela v roce 2010. Jejich veselý hudební projev provází skladby s českými texty, jejichž autorem je právě frontman Honza Havlíček. Zazněly skladby jmenovitě za všechny: Amsterdam, Ryba, Nechci toho zas tak moc, Karneval nebo Ani náhodou a všichni si jejich koncert prostě užívali. Další z účinkujících byla skupina, která na festivalu má své místo díky fanouškům, kteří si ji stále žádají. Komunál, dříve Komunální odpad z Chlumce nad Cidlinou tady zkrátka nesmí chybět.Jejich skladby například: Je to zlý, Volnej pád nebo Vlci v nás, zněly společně s fanoušky. Závěrem nechyběla skladba Až mě ráno povedou, kterou nazpíval společně Luboš Suchánek s frontmanem Dymytry. 

Aleš Brichta a Slečna závist nebo Miloš Dodo Doležal a Sybila potěšili nejedno rockerský srdce!

Přesně tak! Další kdo vystoupil a potěšil rockery a rockerky byl Aleš Brichta, který je český metalový zpěvák, textař, skladatel a autor výtvarných návrhů. Zakládající člen a kdysi vůdčí osobnost legendární české heavy metalové skupiny Arakain. Dnes vystupuje se svou vlastní kapelou Aleš Brichta Project. Koncert byl opravdu zážitkem! Zněly skladby přesně ty, které si určitě každý přál. Jmenovitě například Diratizér, Poslední legionář, Cizinec ve vlastní zemi, Nechte vlajky vlát nebo z alba A nebo taky datel skladba Hlad. Jako přídavek zazněla právě skladba Slečna Závist. Další legenda naší hudební scény vystoupila jako další z účinkujích a to Miloš Dodo Doležal, který si na prknech co znamenají svět skvěle rozumí se svým synem na kterého je náležitě hrdý! Miloš junior úspěšně studuje na prestižní škole v Bostnu.  Sobotní jejich vystoupení bylo super i díky skladbám Já chci se ptát těch králů, Soudím a v poslední řadě právě Sybila!
Ani kapelu Traktor není třeba na The Legends Rock Fest  představovat. Vystupovala zde již dvakrát. A to hned na 1. ročníku a poté v roce 2015. Pro natočení druhého  videoklipu z CD Alacatra’n’z a skladbu Defenestrace, vybrali  členové kapely právě tento festival. Předposledním kdo vystoupil zde na festivalu poprvé, byla skupina Harlej, která v roce 2015 oslavila dvacet let na naší hudební scéně.  Ta přijela s menším zpožděním, které občas potká na silnicích každého z nás. V jejich podání Pověste ho vejš nebo skladbu 2006, si společně zazpívali i rozjaření fanoušci. 
Závěr festivalu patřil formaci Debustrol z Mladé Boleslavi, která byla založena v roce 1986 kytaristou Kolinsem a bubeníkem Melmusem. Letos slaví 30 let svého působení na české hudební scéně a do jejího repertoáru patří zvuk motorové pily. Prostě závěrem si fanoušci užili pořádnej nářez muziky v podání této kapely!

Pár slov závěrem.....

Závěr festivalu byl jak se patří, ale co je důležité připomenout je opět poděkování nejen muzikantům za jejich úžasné koncerty, ale hlavně velký dík patří celému týmu v čele s hlavním pořadatelem Zdeňkem Lhotou. Bez jejich nadšení pro skvělou muziku by tady ten festival s domácí atmosférou určitě nebyl. Samozřejmě veliký dík patří všem partnerům festivalu, kteří velmi pomáhají.
Závěrem této reportáže použiji slova, která již byla vyslovená a hovoří za vše!
"Za čtyři ročníky, které jsou již minulostí(už i ten pátý) si zaslouží pořadatelé velkou pochvalu za perfektně připravené zázemí, výběr kapel a v neposlední řadě za velmi dobrou propagaci Hořic v Podkrkonoší."
Aleš Svoboda - starosta
"The Legends Rock Fest je pro mě velká srdcovka. Mám rád akce za kterými jsou vidět lidi co to dělají srdcem a snaží se udělat maximum pro návštěvníky. A přesně taková parta okolo Rock Festu je."
Jan " Protheus" Macků, zpěvák Dymytry
Nebo úryvek co řekla i zpěvačka Lucka Roubíčková - Black Bull:
"Máme upřímnou radost, že se festival uchytil a roste, protože to je jen zpětná vazba na pečlivost pořadatelů, kteří nemyslí v první řadě na zisk, ale na muziku, fanoušky a i na nás muzikanty. Péče naprosto luxusní! Zkrátka tady je to bigbítové i obchodní srdce na správném místě! Pro nás určitě jedno z nejoblíbenějších míst kam se rádi vracíme! A publikum? Senzační!"
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru