5. ročník festivalu The Legends Rock Fest, 1. den

První den festivalu doprovázel zpočátku déšť

První den jedinečného festivalu The Legends Rock Fest odstartovala kapela Rain, která jako první potěšila fanoušky, kteří přijeli, aby si užili dvoudenní nářez rockové muziky v areálu U Věže vedle známé rozhledny Masarykova věž samostatnosti. Tahle parta muzikantů, která přijela s Nového města pod Smrkem, hraje crossover-metal. Jejich texty jsou výhradně v českém jazyce a koncem roku 2015 vydali album Labyrint. Jako první na festivalu zněly skladby Všichni jsme stejně, Když všechno končí, Osud a hodně oblíbená skladba Řeka. Druhou kapelou, která přijala pozvání již po třetí, byla hardrocková smečka Black Bull, která vznikla na sklonku roku 2009 kolem zpěvačky Lucie Roubíčkové (ex Krleš) a na jaře 2013 vydala své debutové album Rock All Night ve stylu moderního hard rocku. Návratem téměř na domácí půdu, potěšily na festivalu všechny fanoušky svým vystoupením. Kapela má repertoár v angličtině, ale skladba Rituál byla výjímkou, zněla totiž festivalem v rodném jazyce. Závěr patřil za všechny skladby  jmenovitě: Rock All Night a Seven

Podvečer patřil naší rockové stálici, skupině Arakain 

Kapela byla založena v roce 1982 a úspěšně kraluje přes 30. let. Patří mezi jednoznačné přední legendy české rockové scény. Složení členů kapely se měnilo tak, že od roku 1982 zůstal z původní sestavy jen kytarista Jiří Urban. Od roku 2005 je na postu zpěváka Jan Toužimský. Zazněly skladby Strážci času, Hra s ohněm, Brána iluzí, ale i Zase spíš v noci sama nebo Princess, kterou provázely ruce fanoušků nad hlavou. Závěr patřil jak jinak než oblíbené skladbě Apage Satanas. V půl deváté večer pódium patřilo skupině, která vznikla na sklonku roku 2015. Zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jaroslav Bartoň a Jiří Šperl a baskytarista Václav Vlasák opustili bubeníka a majitele ochranné známky na jméno Citron Radima Pařízka a založili novou formaci Limetal. Ta se přivítala s fanoušky skladbou Pravdu ukáže čas a svým koncertem kapela dokázala, že se jen tak nevzdá a jak se říká život jde dál! Podle ohlasů fanoušků na koncert je pravdou to, že stál opravdu za to!

Předposlední kdo v páteční večer vystoupil,byla skupina Doga. Když poprvé zavítala na 4. ročník The Legends Rock Fest měla její účast veliký úspěch. Od svého založení v roce 1988 slavila sice jisté úspěchy a na koncerty se dostala i do zahraničí, ale opravdu pevně na nohy jí postavil až v roce 1992 výrazný frontman Roman IZZI Izaiáš, aby se stala rockovou stálicí tuzemské hudební scény. Songy "Já si jen tak poletuju”, Gravitace nebo Až jednou slunce, byly pro fanoušky splněným přáním. Večer pomalu a jistě gradoval do finále. Poslední kdo v pátek se s návštěvníky festivalu rozloučil, byla skupina Dymytry. Jejich skladby fanoušci znali doslova z paměti a celý koncert své oblíbence poctivě doprovázeli. V roce 2014, 2015 a nově i v roce 2016 zvítězila v soutěži o divácky nejpopulárnější kapelu a patří tak mezi opravdové stálice festivalu. Jak první jubilejní festivalový den vypadal najdete v přiložené a opravdu rozsáhlé fotogalerii, která je věnovaná nejen účinkujícím, ale i vám fanouškům, protože díky reportážím se s vámi potkávám! 

GALERIE

Související obsah:

» 3. ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 20. 07. 2014)
» The Legends Rock Fest provází divácká soutěž o Nejúspěšnější kapelu   (Jana Kleinbauerová, 30. 06. 2015)
» 4. ročník festivalu The Legends Rock Fest klepe na dveře   (Jana Kleinbauerová, 18. 05. 2015)
» Rockové legendy míří do Hořic v Podkrkonoší   (Karel Souček, 01. 07. 2014)
» Stručné ohlédnutí za The Legends rock fest ještě jednou a trošku jinak   (Kateřina Ondová, 23. 07. 2015)
» Setkání s rockovou muzikou na festivalu The Legends Rock Fest aneb letošní festival v Hořicích slaví první půlkulatiny   (Jana Kleinbauerová, 04. 07. 2016)
» 3.ročník The Legends Rock Fest 2014   (Jana Kleinbauerová, 21. 07. 2014)
» Zajímavý rozhovor nejen o začátcích festivalu The Legends Rock Fest   (Jana Kleinbauerová, 24. 05. 2016)
» The Legends Rock Fest zve do Hořic již potřetí   (Karel Souček, 10. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch
04.12.

Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch

O tom, že prospěšné hudební akce mají smysl a dokáží pomoci na těch správných místech, nás v sobotu...


Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy
03.12.

Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy

Již za tři dny, tedy v pátek 6. prosince, se na pultech a digitálních službách objeví třetí studiové album...


The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop
02.12.

The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop

The Next Regime je název nedávno zformované kapely kolem poslance Dominika Feriho. Nyní vydává svůj již třetí tentokrát...


Thrashový večer ve Volyni u Strakonic
02.12.

Thrashový večer ve Volyni u Strakonic

Program pondělního koncertu 25. listopadu 2019 přilákal do KD Na Nové velký počet příznivců ostrých kytarových...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru