„Letos bude mít Praha Letní Visací Žně, protože hrajeme v Modré Vopici!“ Vzkazuje Vladimír Savec Šťástka

Hudební knihovna získala pro vás exklusivní rozhovor! Baskytaristu Visacího zámku vyzpovídal skvělý moderátor Radia Beat, Tomáš Morávek! Děkujeme!

1/ Je tady léto, prázdniny, doba dovolených. U muzikantů je to ale asi jinak -léto, festivaly. Jak to máš Ty osobně s dovolenou? Až na podzim?

„Já to řeším průběžně. Moje žena je učitelka, takže během školního roku nemůžeme nikam daleko A v létě je to stejné, anžto a jelikož jsou fesťáky. Na pár dní jedeme někam hned začátkem prázdnin, než TO začne. K moři na čtyři dny je to blbost, takže jsme objevili termály v Maďarsku a na Slovensku. Tam se nechá dojet na 4 dny v podstatě kdykoli kamkoli. V srpnu pak pravidelně míříme na chatu Bumbálka na pár loků horského vzduch a na "Setkání s ovečkou". Dohromady to tedy tak 12 dnů dá. K tomu nějaký ten výlet po vlasti nebo vydařený večírek. No a pak už je léto fuč."

2/ Yamrtaal i Visáči jsou stále v kurzu a žádaní, máš vůbec čas si zajít na nějaký koncert jiných kapel? Dát si pivko, pokecat s kámošema ?

„Snažím se. Ale z pochopitelných důvodů se to musí konat mezi nedělí a čtvrtkem. A protože mám vlastně přes léto dvoudenní pracovní týden a pětidenní víkend, dá se toho stihnout docela dost. A když jsi se zmínil o Yamrtaalu, tak ten vlastně musím stíhat taky o svém víkendu. Proto funguje na principu náhodných výbuchů. O to víc ale zkoušíme, když máme zkušebnu v hospodě...Podzim a jaro jsou pro tuto mojí kratochvíli lepší, poněvadž to Visáči občas i oddychují. I když letošní podzim bude pro mě ve znamení nahrávání. S Visáčema máme roztočenou další desku a s Yamrtaalem taky hodláme zaznamenat několik našich počinů. Na jaře jsme vypustili flashku DYGY Release Volume I s pěti peckama, stejný počet bychom chtěli nesmazatelně vrýt i na novou."

3/ Na sociálních sítích Vaši fanoušci hořekovali, že přes léto nehrajete v Praze. Je to záměr, nebo jen náhoda? Nebo jste na Prahu zanevřeli?

„Ano, to je pravda. Přes léto zasahujeme v Praze opravdu minimálně. V zimě hrajeme vždycky v lednu a někdy i v únoru ve Vagónu, běhen jarních túr bývá Akropolis a naše narozky posledních pár let slavíme v Lucerně. Letos to bude 2011. Ale abych udržel stopu: Z předešlého vyplývá, že letos bude mít Praha "Letní Visací Žně", protože 23.7. hrajeme v Modré Vopici, kde s námi bude Nežfaleš"

4/ V Modrý Vopici hrajete poprvé?

„V Modrý Vopici budeme hrát letos poprvé po jedenácti letech, kdy zde svojí padesátku slavil Quílivý Hroch alias VZ No.4. Před tím jsme tam ale už párkrát hráli a vždycky to bylo bezva. Kdo by si to chtěl spočítat, tak ať se zavrtá do našeho webu visaci.cz (tím myslím ať ho projede, né že ho hackne!) Tak ať se brzo vidíme a Punk s vámi!"

Foto archiv kapely a Tomáš Morávek

 

GALERIE

Související obsah:

» Modrá Vopice vzpomínala na muzikanta, zpěváka a muzikálového herce Roberta Hlavatého   (Jana Kleinbauerová, 19. 06. 2019)
» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll   (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna
25.02.

Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna

Kočovný muzikant Rocky Leon ovládá nejen kytaru a ukulele, ale osvojil si i práci s loopovými přístoji, které...


Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna
25.02.

Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna

Rocková zpěvačka, herečka a multi-instrumentalistka Suzi Quatro se ve čtvrtek 27. února představí v brněnském...


Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun
25.02.

Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun

Další z nekonečné řady koncertních večírků ve známém berounském rockáči měl v pátek 21. února...


Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Návštěva z vesmíru
25.02.

Návštěva z vesmíru

» CheckPoint

Páté studiové album kapely CheckPoint Návštěva z vesmíru vychází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru