„Letos bude mít Praha Letní Visací Žně, protože hrajeme v Modré Vopici!“ Vzkazuje Vladimír Savec Šťástka

Hudební knihovna získala pro vás exklusivní rozhovor! Baskytaristu Visacího zámku vyzpovídal skvělý moderátor Radia Beat, Tomáš Morávek! Děkujeme!

1/ Je tady léto, prázdniny, doba dovolených. U muzikantů je to ale asi jinak -léto, festivaly. Jak to máš Ty osobně s dovolenou? Až na podzim?

„Já to řeším průběžně. Moje žena je učitelka, takže během školního roku nemůžeme nikam daleko A v létě je to stejné, anžto a jelikož jsou fesťáky. Na pár dní jedeme někam hned začátkem prázdnin, než TO začne. K moři na čtyři dny je to blbost, takže jsme objevili termály v Maďarsku a na Slovensku. Tam se nechá dojet na 4 dny v podstatě kdykoli kamkoli. V srpnu pak pravidelně míříme na chatu Bumbálka na pár loků horského vzduch a na "Setkání s ovečkou". Dohromady to tedy tak 12 dnů dá. K tomu nějaký ten výlet po vlasti nebo vydařený večírek. No a pak už je léto fuč."

2/ Yamrtaal i Visáči jsou stále v kurzu a žádaní, máš vůbec čas si zajít na nějaký koncert jiných kapel? Dát si pivko, pokecat s kámošema ?

„Snažím se. Ale z pochopitelných důvodů se to musí konat mezi nedělí a čtvrtkem. A protože mám vlastně přes léto dvoudenní pracovní týden a pětidenní víkend, dá se toho stihnout docela dost. A když jsi se zmínil o Yamrtaalu, tak ten vlastně musím stíhat taky o svém víkendu. Proto funguje na principu náhodných výbuchů. O to víc ale zkoušíme, když máme zkušebnu v hospodě...Podzim a jaro jsou pro tuto mojí kratochvíli lepší, poněvadž to Visáči občas i oddychují. I když letošní podzim bude pro mě ve znamení nahrávání. S Visáčema máme roztočenou další desku a s Yamrtaalem taky hodláme zaznamenat několik našich počinů. Na jaře jsme vypustili flashku DYGY Release Volume I s pěti peckama, stejný počet bychom chtěli nesmazatelně vrýt i na novou."

3/ Na sociálních sítích Vaši fanoušci hořekovali, že přes léto nehrajete v Praze. Je to záměr, nebo jen náhoda? Nebo jste na Prahu zanevřeli?

„Ano, to je pravda. Přes léto zasahujeme v Praze opravdu minimálně. V zimě hrajeme vždycky v lednu a někdy i v únoru ve Vagónu, běhen jarních túr bývá Akropolis a naše narozky posledních pár let slavíme v Lucerně. Letos to bude 2011. Ale abych udržel stopu: Z předešlého vyplývá, že letos bude mít Praha "Letní Visací Žně", protože 23.7. hrajeme v Modré Vopici, kde s námi bude Nežfaleš"

4/ V Modrý Vopici hrajete poprvé?

„V Modrý Vopici budeme hrát letos poprvé po jedenácti letech, kdy zde svojí padesátku slavil Quílivý Hroch alias VZ No.4. Před tím jsme tam ale už párkrát hráli a vždycky to bylo bezva. Kdo by si to chtěl spočítat, tak ať se zavrtá do našeho webu visaci.cz (tím myslím ať ho projede, né že ho hackne!) Tak ať se brzo vidíme a Punk s vámi!"

Foto archiv kapely a Tomáš Morávek

 

GALERIE

Související obsah:

» Modrá Vopice vzpomínala na muzikanta, zpěváka a muzikálového herce Roberta Hlavatého   (Jana Kleinbauerová, 19. 06. 2019)
» Velký punkový večer v Modrý Vopici byl parádní!   (Jana Kleinbauerová, 22. 02. 2017)
» Modrou Vopicí zněl crossover-rock, power metal, hard and heavy, ale i rock'n'roll   (Jana Kleinbauerová, 22. 11. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru